Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Drastický nárast železničnej dopravy do Ruska značí možné dodávky zbraní a munície zo Severnej Kórey

9.10.2023 (SITA.sk) – Medzi Ruskom a Severnou Kóreou sa v ostatnom období zintenzívnila železničná doprava. Ako referuje web news.sky.com, naznačujú to nové satelitné zábery, ktoré má k dispozícii Centrum pre strategické a medzinárodné štúdie (CSIS).

Desiatky nákladných vozňov

Tieto správy prichádzajú necelý mesiac po stretnutí ruského vodcu Vladimira Putina so severokórejským diktátorom Kim Čong-unom v dňoch 12. až 17. septembra.

Satelitné zábery severokórejského železničného zariadenia Tumangang na hranici s Ruskom zachytené 5. októbra ukazujú bezprecedentný počet nákladných vozňov, celkovo približne 73.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa CSIS je intenzita železničnej dopravy medzi spomenutými štátmi oveľa vyššia, ako bola pozorovaná za posledných päť rokov, dokonca aj v porovnaní s úrovňami pred pandémiou COVID-19.

Zakrytie prepravných kontajnerov

Vzhľadom na to, že Putin a Kim na svojom nedávnom samite diskutovali o niektorých vojenských výmenách a spolupráci, dramatický nárast železničnej dopravy pravdepodobne naznačuje dodávky zbraní a munície zo Severnej Kórey do Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Rozsiahle používanie nepremokavých plachiet na zakrytie prepravných kontajnerov a zariadení však znemožňuje presvedčivú identifikáciu nákladu.

Vojenské transfery medzi oboma krajinami by porušili viaceré rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN a podliehali by dodatočným sankciám zo strany Spojených štátov a ich spojencov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Severokórejský vodca, Železničná doprava
Zdroj: SITA.sk – Drastický nárast železničnej dopravy do Ruska značí možné dodávky zbraní a munície zo Severnej Kórey © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Slovensko odklonilo civilné lietadlo do ukrajinského vzdušného priestoru, incident vyšetria

24.6.2023 (SITA.sk) – Lietadlo spoločnosti Enter Air na ceste z Poľska do Turecka vstúpilo na niekoľko minút do ukrajinského vzdušného priestoru. Referuje o tom web rozhlasovej stanice RMF24. Incident nastal v piatok popoludní.

Lietadlo smerovalo do Antalye

Civilný let spoločnosti Enter Air z Poznane do tureckej Antalye vstúpil do vzdušného priestoru Ukrajiny, ktorý je od začiatku vojny uzavretý, približne o 20 kilometrov.

Lietadlo prechádzalo ponad búrku a slovenská letová kontrola ho nasmerovala na túto trasu. Všetko prebehlo v súlade s bezpečnostnými postupmi,“ uviedla letecká spoločnosť pre TVN24.

Incident sa bude prešetrovať

Poľský úrad civilného letectva incident potvrdil s tým, že piloti boli v kontakte so slovenskými dispečermi leteckej dopravy, keďže na trase lietadla bol búrkový front.

Incident bude podrobne vyšetrovať poľský Úrad civilného letectva a Štátna komisia pre vyšetrovanie leteckých incidentov.

Viac k témam: Slovenská letová kontrola, vzdušný priestor
Zdroj: SITA.sk – Slovensko odklonilo civilné lietadlo do ukrajinského vzdušného priestoru, incident vyšetria © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Amazon chce rozšíriť svoj vozový park v Európe o tisícky ďalších elektrických dodávok a nákladiakov

11.10.2022 (Webnoviny.sk) – Amazon v pondelok oznámil, že investuje miliardu eur, aby svoju doručovaciu sieť v Európe rozšíril o tisíce ďalších elektrických dodávok, nákladných áut na diaľkovú dopravu a nákladných bicyklov.

Ako uviedol maloobchodný gigant so sídlom v americkom Seattli, táto investícia by do roku 2025 mala zvýšiť počet elektrických dodávok, ktoré má spoločnosť v Európe, zo zhruba troch tisícok na 10-tisíc. V Spojenom kráľovstve chce Amazon nakúpiť ďalších viac ako 1500 elektrických nákladných vozidiel.

Spoločnosť chce byť do roku 2040 uhlíkovo neutrálna. Napriek tomuto prísľubu však uviedla, že jej emisie uhlíka vzrástli v minulom roku o 18 %, čo odôvodnila prudkým nárastom online nakupovania počas pandémie koronavírusu.

Viac k témam: Elektrické dodávky, Investícia, Uhlíková neutralita, Uhlíkové emisie
Zdroj: Webnoviny.sk – Amazon chce rozšíriť svoj vozový park v Európe o tisícky ďalších elektrických dodávok a nákladiakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Suezský prieplav zdvihne tranzitné poplatky, časom sa to však môže zmeniť

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Egypt v utorok oznámil, že zvýši tranzitné poplatky pre plavidlá, vrátane ropných tankerov, ktoré prechádzajú cez Suezský prieplav, jednu z najdôležitejších vodných ciest na svete.

Káhira informovala, že zvýšenie poplatkov nadobudne účinnosť od 1. mája a môže byť neskôr revidované alebo odvolané v závislosti od zmien v globálnej lodnej doprave.

Asi 10 % svetového obchodu vrátane 7 % svetovej ropy prúdi cez Suezský prieplav. Úrady uviedli, že v minulom roku prešlo kanálom 20 649 plavidiel, čo je 10 % nárast v porovnaní s 18 830 plavidlami v roku 2020. Ročné príjmy kanála dosiahli v roku 2021 dovedna 6,3 miliardy dolárov, čo je najviac v jeho histórii.

(1 EUR = 1,1024 USD)

Viac k témam: Lodná doprava, Poplatky, Ropa, Suezsky prieplav
Zdroj: Webnoviny.sk – Suezský prieplav zdvihne tranzitné poplatky, časom sa to však môže zmeniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Prezidentka Čaputová podpísala diaľničný zákon, má urýchliť výstavbu ciest

22.2.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľníc a ciest pre motorové vozidlá. Informoval o tom Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

Novela diaľničného zákona podľa jej predkladateľov urýchli prípravu a výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest. Národná diaľničná spoločnosť podľa novely nebude musieť počkať na právoplatnosť stavebného povolenia alebo zmeny stavby pred dokončením a bude môcť pokračovať vo výstavbe na vlastné riziko. Zároveň sa zlúči kolaudačné konanie s konaním o zmene stavby pred dokončením. Úprava počíta aj so zákonným vecným bremenom v súvislosti s prekládkou sietí pri výstavbe diaľnic, napríklad elektrické vedenie či plynovody.

Prezidentka dnes podpísala aj novelu zákona o metrológii. Tá zrovnoprávňuje postavenie subjektov vykonávajúcich overovanie určených meradiel a zároveň uvoľňuje trh v rámci regulácie výkonu overovania druhov určených meradiel. Súčasťou novely je tiež racionalizácia podmienok metrologického dozoru.

Viac k témam: Diaľnice, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová podpísala diaľničný zákon, má urýchliť výstavbu ciest © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Lídri v oblasti budov ocenili aktivity prezidentky a SIEA, najhoršie ohodnotili Holého a Doležala

30.1.2022 (Webnoviny.sk) – Lídri v oblasti výstavby a obnovy budov za aktivity v tomto sektore v minulom roku ocenili najviac angažovanosť prezidentky SR Zuzany Čaputovej a Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.

Spomedzi verejných inštitúcií ohodnotili takmer najhoršie prácu v tomto odvetví kľúčového ministerstva dopravy a výstavby. Šéf tohto rezortu Andrej Doležal (nom. Sme rodina) by mal byť podľa respondentov aktívnejší a vzhľadom na svoju agendu a kompetencie viac a viditeľnejšie sa prihlásiť k líderstvu v kvalitnej výstavbe a obnove budov.

Ako v nedeľu informovala platforma Budovy pre budúcnosť (BPB), najviac kritické hodnotenie dostal podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina).

Ambiciózny plán aj „bezzubý“ dokument

Zo strategických dokumentov prijatých v roku 2021 odborníkov zaujala ambicióznosť obnovy budov v Pláne obnovy a odolnosti.

„Prináša nový druh finančných zdrojov pre sektor budov a rozhodne ho nemožno považovať za málo ambiciózny. Alokácie naprieč komponentami počítajú s 500 miliónmi eur na obnovy rodinných domov a ďalšie takmer dve miliardy eur majú ísť do obnovy verejných budov,“ uviedla riaditeľka BPB Katarína Nikodemová.

Dlhodobú stratégiu obnovy fondu budov, ktorú vláda schválila začiatkom minulého roka, však nateraz považujú za bezzubý dokument.

„Chýba jej akčný plán aktivít či opatrení, ktoré by nás doviedli k plneniu cieľov,“ upozornila Nikodemová. Na kvalitu výstavby a obnovy budov budú mať v roku 2022 podľa expertov platformy najväčší vplyv zavedenie kritérií kvality vnútorného prostredia do podporných programov a investície z plánu obnovy.

Hodnotenie robili viacerí odborníci

BPB spolu so svojimi deviatimi členskými združeniami aktívnymi v oblasti stavebníctva a energetickej efektívnosti hodnotili angažovanosť politikov a udalosti, ktoré sa vlani v stavebníctve udiali z hľadiska ich vplyvu na kvalitu výstavby a obnovy budov vo verejnom sektore.

Medzi oslovenými odborníkmi členských a partnerských organizácií boli nielen stavebníci, architekti či projektanti, ale aj výrobcovia a zástupcovia škôl a finančného sektora. Hodnotili dôležitosť a kvalitu rôznych politík, strategických dokumentov a aj prístup jednotlivých inštitúcií a ich politických lídrov.

Viac k témam: BPB Budovy pre budúcnosť, Obnova budov, Plán obnovy, Stavebníctvo, Výstavba bytov
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri v oblasti budov ocenili aktivity prezidentky a SIEA, najhoršie ohodnotili Holého a Doležala © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Štát ušetrí milióny eur, rezort vnútra bude nakupovať tabuľky s EČV o takmer polovicu lacnejšie (video)

5.1.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 5. januára 12:45

Rezortu vnútra sa po vyše roku podarilo uzavrieť novú zmluvu na dodávku tabuliek s evidenčnými číslami. Po novom bude ministerstvo nakupovať značky za 3,95 eura bez DPH, doposiaľ to bolo 7,17 eura bez DPH. Ide tak o úsporu vo výške 45 percent. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Mikulec pripomenul, že verejné obstarávanie na nového dodávateľa bolo vyhlásené ešte v novembri 2020 a pre mnohé obštrukcie tretích strán sa celý proces uzavrel až koncom roka 2021. Len na Úrad pre verejné obstarávanie boli v tejto veci podané štyri podnety, kvôli ktorým muselo byť obstarávanie vždy pozastavené. Rezort preto až 17-krát predlžoval lehotu na predkladanie ponúk pre záujemcov.

Výberové konanie, ktoré prebiehalo viac ako rok, nakoniec vyhrala spoločnosť Security Paper Mill v Prahe, ktorá evidenčné značky dodáva aj v Českej republike.

Viac k témam: Dodávatelia, EČV, Verejné obstarávanie, Vozidlá
Zdroj: Webnoviny.sk – Štát ušetrí milióny eur, rezort vnútra bude nakupovať tabuľky s EČV o takmer polovicu lacnejšie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Železnice začínajú s výstavbou moderných stredísk údržby, majú byť vstupenkou do 21. storočia

14.9.2021 (Webnoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) začína s výstavbou stredísk technicko-hygienickej údržby železničných koľajových vozidiel vo Zvolene, v Nových Zámkoch a Humennom. Investíciu za necelých sto miliónov eur bez DPH plánuje realizovať s využitím peňazí Európskej únie. Stavebné práce po uzavretí zmlúv s vybranými zhotoviteľmi by mali trvať do roku 2023.

Hlavnú časť pokryjú prostriedky z eurofondov

Ako národný vlakový osobný dopravca v utorok informoval, vo štvrtok 16. septembra plánuje poklepanie základného kameňa a podpísanie zmluvy na výstavbu pracoviska na kontrolu a prípravu vozového parku železničnej osobnej dopravy (stredisko technicko-hygienickej údržby) vo Zvolene. Zhotoviteľom stavby bude spoločnosť Strabag, s.r.o., Bratislava, vo verejnom obstarávaní podľa vyhodnotenia ponúk splnila všetky požiadavky a predložila najvýhodnejšiu ponuku na základe kritérií na vyhodnotenie ponúk.

Predpokladané finančné náklady na výstavbu strediska vo Zvolene podľa dopravcu sú vo výške viac ako 33 mil. eur bez DPH. „V uvedenej sume nie sú zahrnuté náklady na služby stavebného dozoru. Hlavnú časť pokryjú prostriedky z eurofondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Trvanie výstavby v priestoroch súčasného Komplexného pracoviska prevádzkového ošetrenia súprav pri osobnej železničnej stanici vo Zvolene odhadujú na dvadsať mesiacov, nové stredisko technicko-hygienickej údržby by tak malo začať fungovať už v priebehu roka 2023. Pri vyhlásení verejnej súťaže na výstavbu tohto strediska bola predpokladaná cena 29,8 mil. eur bez DPH a plánovaná lehota výstavby 24 mesiacov.

Vstupenka do 21. storočia

Pôjde o jedno z troch moderných stredísk, aké zatiaľ na Slovensku nie sú,“ poznamenal Kováč s tým, že sa začne aj výstavba obdobných stredísk v Nových Zámkoch a Humennom. Mestá boli zvolené na základe dislokácie nových a modernizovaných vozidiel. „Strediská sú, pokiaľ ide o údržbu vlakov, našou vstupenkou do 21. storočia. ZSSK si od projektu sľubuje zvýšenie kvality vykonávania čistenia, údržby, technických kontrol a menších opráv vlakových súprav za lepších podmienok ako v súčasnosti,“ priblížil Kováč. V strediskách bude možné umývať vozidlá aj pri mínusových teplotách, služby budú poskytovať aj iným dopravcom využívajúcim slovenské železnice.

Predpokladaná hodnota výstavby stredísk v Nových Zámkoch a Humennom bola 36,5 mil. eur, resp. 25 mil. eur bez DPH. ZSSK vybrala za zhotoviteľa v týchto prípadoch skupinu firiem Metrostav, a. s., Praha (vedúci člen), Železničné stavby, a. s., Košice a Dopsys, s.r.o., Tŕnie. V informáciách o vyhodnotení ponúk pri tendroch nie sú zverejnené predložené cenové ponuky. V súťažiach na výstavbu troch stredísk predložila ponuku aj skupina firiem TSS Grade, a. s., Bratislava a Swietelsky-Slovakia, spol. s r.o., Bratislava, v jednom prípade aj s OHL ŽS, a.s., Brno. Všetky tri tendre na výstavbu stredísk boli vyhlásené ešte v januári 2019, lehoty na ponuky boli viackrát predlžované.

Viac k témam: Operačný program Integrovaná infraštruktúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Železnice začínajú s výstavbou moderných stredísk údržby, majú byť vstupenkou do 21. storočia © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Lídri G7 sa dohodli na pláne budovania infraštruktúry, ktorý má konkurovať Číne

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – Lídri krajín G7 sa v sobotu dohodli na pláne budovania lepšej infraštruktúry pre rozvojové krajiny, prostredníctvom ktorého chcú konkurovať svetovým iniciatívam zo strany Číny. Za jednotnejší front, ktorý bude schopný ekonomicky konkurovať Pekingu, sa postavil najmä americký prezident Joe Biden.

Biden chce odsúdenie nútených prác

Jeho stanovisko do značnej miery podporili Kanada, Veľká Británia a Francúzsko. Nemecko, Taliansko a Európska únia preukázali väčšiu váhavosť. Informoval o tom zástupca Bidenovej administratívy, ktorý si neprial zverejniť svoje meno.

Biden sa osobne stretol aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom či nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorá má na budúci mesiac pricestovať do Bieleho domu.

Americký prezident chce, aby sa lídri G7 jednotne vyjadrili proti núteným prácam súvisiacim najmä s ujgurskou moslimskou menšinou a inými etnickými skupinami v Číne. Verí, že odsúdenie v tejto veci bude súčasťou spoločného nedeľného vyhlásenia. Niektorí európski spojenci sú však opatrnejší v tak ráznom postoji voči Pekingu.

Alternatíva voči novej Hodvábnej ceste

Biden vyhlásil, že plán Build Back Better World (B3W – Znova vybudujme lepší svet, pozn. SITA) by mal byť alternatívou s vyššou kvalitou voči podobnému čínskemu programu novej Hodvábnej cesty, cez ktorý krajina pomohla financovať železnice, cesty a prístavy v mnohých krajinách. Čelí však kritike za to, že krajiny si vytvorili obrovský dlh a dostali sa tak pod neprimeraný vplyv Pekingu.

V spoločnom vyhlásení na samite v anglickom Cornwalle lídri G7 uviedli, že ich plán ponúkne „partnerstvo založené na hodnotách, vysokom štandarde a transparentnosti“. Detaily o financovaní plánu však zatiaľ nie sú známe.

Viac k témam: dopravná infraštruktúra, štáty G7, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri G7 sa dohodli na pláne budovania infraštruktúry, ktorý má konkurovať Číne © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie
Doprava a infraštruktúra Ekonomika

Štát zarobí na zmenách v cestnej doprave, dopravcovia budú potrebovať nové licencie

18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Štát by mal získať v roku 2022 zo správnych poplatkov zaplatených za európsku licenciu od prevádzkovateľov cestnej dopravy, ktorí používajú motorové vozidlá či jazdné súpravy na prepravu tovaru v medzinárodnej doprave, 815-tisíc eur.

Umožniť to má novela zákona o cestnej doprave z dielne ministerstva dopravy, ktorá je na medzirezortnom pripomienkovom konaní. Nová legislatíva zavádza povinnosť pre prevádzkovateľov cestnej dopravy, ktorí používajú vozidlá či jazdné súpravy, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 2,5 tony, ale nepresahuje 3,5 tony, od 21. mája 2022 mať udelené povolenie prevádzkovateľa cestnej dopravy a byť držiteľom licencie Európskej únie (EÚ). Novela zákona má byť účinná od 21. februára 2022.

Náklady pre prevádzkovateľov vo výške 163 eur

Novela zákona prináša aj povinnosť pre prevádzkovateľov cestnej dopravy doplniť informácie, okrem iného, o evidenčných číslach vozidiel či o počte zamestnancov, a to vždy k 31. decembru predchádzajúceho kalendárneho roku do vnútroštátneho elektronického registra prevádzkovateľov cestnej dopravy. Ako pripomína rezort dopravy, tieto zmeny vyvolajú aj finančný dopad na úpravu jednotného informačného systému v cestnej doprave. Podľa ministerstva dopravy však zatiaľ nie sú k dispozícii finálne technické špecifikácie, ktoré Európska komisia (EK) vydá prostredníctvom vykonávacích aktov. Na základe dostupných informácii a podkladov ministerstvo dopravy odhaduje finančné výdavky v roku 2022 vo výške viac ako 487-tisíc eur.

Náklady na získanie licencie EÚ pre nových prevádzkovateľov cestnej dopravy sú celkovo vo výške 163 eur. Ako upresňuje rezort dopravy, vydanie povolenia na vykonávanie povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy je 30 eur, licencia EÚ stojí 20 eur, overenie kópie licencie EÚ na každé vozidlo 3 eurá. Vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti v oblasti cestnej nákladnej dopravy alebo osobnej cestnej dopravy bude stáť 100 eur. Vydanie osvedčenia o odbornej spôsobilosti v cestnej nákladnej doprave alebo v cestnej osobnej doprave bude stáť 10 eur. Ministerstvo dopravy zatiaľ nevie presne, aký počet prevádzkovateľov cestnej dopravy bude mať takúto povinnosť. Ak ich by bolo 5-tisíc, tak to prinesie podľa rezortu pre štátny rozpočet 815-tisíc eur.

Nariadenie rozširuje rozsah vozidiel

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ z roku 2020 rozširuje rozsah vozidiel a jazdných súprav, ktoré budú v rámci EÚ pri preprave tovaru podliehať povinnosti mať licenciu EÚ. Požiadavky na prístup k povolaniu prevádzkovateľa cestnej dopravy budú od 21. mája 2022 povinné aj pre prevádzkovateľov, ktorí používajú motorové vozidlá či jazdné súpravy na prepravu tovaru v medzinárodnej doprave, ktorých najväčšia prípustná hmotnosť presahuje 2,5 tony, ale nepresahuje 3,5 tony.

Z povinnosti mať licenciu EÚ budú vyňaté medzinárodné prepravy vykonávané vozidlami, ktorých hmotnosť vrátane prípojných vozidiel nepresahuje 2,5 tony a vnútroštátne prepravy vykonávané vozidlami, ktorých hmotnosť vrátane prípojných vozidiel presahuje 2,5 tony, ale nepresahuje 3,5 tony.

Viac k témam: cestná preprava, dopravcovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Štát zarobí na zmenách v cestnej doprave, dopravcovia budú potrebovať nové licencie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version