Agentúra S&P nevylučuje zníženie ratingu Británie v prípade neriadeného brexitu

LONDÝN 1. apríla (WebNoviny.sk) – Neriadený odchod Veľkej Británie z Európskej únie by podľa medzinárodnej ratingovej agentúry Standard & Poor’s „negatívne ovplyvnil úroveň príjmov a perspektívu ekonomického rastu, ako aj vládne financie„.

Hrozí výrazné zvýšenie dlhu krajiny

Agentúra S&P zároveň v pondelok upozornila, že neriadený odchod Británie z EÚ by mohol „významne obmedziť“ jej prístup na kľúčové európske trhy.

Agentúra uviedla, že ak sa to stane, bude očakávať „tlak smerom nadol“ na ceny domov, výrazné zvýšenie dlhu krajiny a ďalšie oslabenie libry. Agentúra S&P konštatovala, že takýto scenár by mohol viesť k zníženiu ratingu dlhodobých záväzkov Británie, ktorý je v súčasnosti na stupni AA.

Snaha o niektorú z alternatív odchodu

Britský parlament má ešte v pondelok opätovne hlasovať v úsilí získať väčšinu pre niektorú z alternatív odchodu Veľkej Británie z Európskej únie. Londýn má už iba 12 dní na predstavenie nového plánu pre brexit.

Dolná snemovňa britského parlamentu zvažuje niekoľko možností. Najväčšiu šancu uspieť majú dva návrhy – zotrvanie v colnej únii EÚ alebo usporiadanie druhého referenda o brexite.

Viac k témam: Brexit, ratingová agentúra Standard and Poor’s (S&P)
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra S&P nevylučuje zníženie ratingu Británie v prípade neriadeného brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.