Ak sa Slovákom na MS v hokeji 2019 podarí udržať nasadenie, podľa Vůjteka postúpia do štvrťfinále

Share

Ak sa Slovákom na MS v hokeji 2019 podarí udržať nasadenie, podľa Vůjteka postúpia do štvrťfinále

KOŠICE 15. mája (WebNoviny.sk) – Ak sa Slovákom podarí udržať sebavedomie, nasadenie a morálku, tak postúpia do štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji. To sú slová Vladimíra Vůjteka, bývalého trénera slovenskej reprezentácie a strieborného medailistu z MS 2012.

Špičkový zápas majstrovstiev sveta

„Majú za sebou troch najťažších súperov. Treba im zdôrazniť pozitívum, ktorým je fakt, že majú tri body a čakajú ich súperi teoreticky slabší. S nimi však treba urobiť ďalšie body,“ povedal Vladimír Vůjtek v rozhovore pre portál šport.sk.

Pre Slovákov nešťastný záver pondelkového súboja s Kanadou (5:6) s víťazným gólom hostí 1,8 s pred koncom III. tretiny komentoval čoskoro 72-ročný odborník takto: „V prvom rade som videl dobrý hokej. A to z oboch strán. Padlo veľa gólov, čo sa divákom páčilo, no trénerom už menej. Bol to naozaj špičkový zápas majstrovstiev sveta. Malo to všetko, až na tú smolnú koncovku. Takto prísť o remízový zápas je škoda, pretože každý bod sa bude počítať. Ale treba sa pozbierať a ísť ďalej. Slovensko proti silným súperom zohralo veľmi dobré zápasy a ukázalo skvelé výkony. A malo mať aspoň o dva body viac.”

Vůjtek sa vyjadril aj k neúctivému správaniu časti divákov, ktorí pískali počas kanadskej hymny. „Boli tam emócie a ja to chápem. Do športu to však nepatrí. Hymna je symbol štátu a Kanaďania nedali zámienku, aby diváci išli takto proti nim. Hrali férový hokej a diváci im mali vzdať hold. Bolo to jediné mínus, ktoré som na tom zápase videl.”

Laco dáva hre aj myšlienku

Skúsený tréner, ktorý svoje remeslo už zavesil na klinec, má dobrý pocit z hry takmer 40-ročného útočníka Ladislava Nagya, ale aj z tzv. mladých pušiek v tíme Craiga Ramsayho, čiže z Adama Lišku či Matúša Sukeľa. „Laco je líder a ide príkladom. V reprezentácii exceloval už vtedy, keď jeho mladí spoluhráči ešte hrali za žiakov. Keď nevypustí súboj on, ani oni si netrúfnu. Laco dáva hre aj myšlienku, oni dodajú srdnatosť. Veľmi dobre sa ukazujú aj mladí. Majú sebavedomie, výborne korčuľujú a neboja sa hrať v priestoroch, kde sa rozhodujú zápasy.”

Okrem slov chvály niekdajší tréner popredných ruských tímov AK Bars Kazaň, Dinamo Moskva či Lokomotiv Jaroslavľ poukázal aj na menší problém, ktorý vidí v slovenskom tíme.

„Vždy som nerád hodnotil brankárov. Nechcem kritizovať,ale ukazuje sa, že nie sú svetová špička. Chytajú dobre, ale ostatné tímy majú v bránke väčšiu kvalitu. Aspoň zatiaľ to tak vyzerá. Faktom je, že slovenské brankárske výkony neboli ideálne. Najmä proti Kanade,“ uzavrel Vladimír Vůjtek pre šport.sk.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak sa Slovákom na MS v hokeji 2019 podarí udržať nasadenie, podľa Vůjteka postúpia do štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejRôzneSlovenskoŠportSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.