Kategórie
Ekonomika

Ak Trump uvalí clá na autá z Európskej únie, Brusel zareaguje okamžite

Ak USA podniknú kroky škodlivé pre európsky export, Európska komisia bude reagovať rýchlym a adekvátnym spôsobom. BRUSEL 19. februára (WebNoviny.sk) – Ak americké úrady dospejú k záveru, že európske autá sú hrozbou pre národnú bezpečnosť USA a mali by byť postihnuté clami, reakcia Európskej únie bude „rýchla a adekvátna“. Hovorca Európskej komisie Margaritis Schinas totiž

BRUSEL 19. februára (WebNoviny.sk) – Ak americké úrady dospejú k záveru, že európske autá sú hrozbou pre národnú bezpečnosť USA a mali by byť postihnuté clami, reakcia Európskej únie bude „rýchla a adekvátna“.

Hovorca Európskej komisie Margaritis Schinas totiž povedal, že ak USA podniknú „kroky škodlivé pre európsky export, Európska komisia bude reagovať rýchlym a adekvátnym spôsobom“.

Očakáva sa, že americké ministerstvo obchodu onedlho zverejní posudok, či dovoz áut tak ohrozuje národnú bezpečnosť USA, že je to dôvod na uvalenie dovozných ciel.

Americký prezident by potom mal 90 dní na rozhodnutie, či clá zavedie. Európska únia a USA sa snažia pripraviť obchodnú dohodu, ale vyjednávania napredujú pomaly.

Viac k témam: americký prezident, clo, Európska únia, oceľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Trump uvalí clá na autá z Európskej únie, Brusel zareaguje okamžite © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version