Site icon Spišiakoviny

Aktivistka Greta Thunberg si na jeden deň vyskúša vedenie rozhlasového vysielania

Fotogaléria: Greta Thunberg

24.11.2019 (Webnoviny.sk) – Environmentálna aktivistka Greta Thunbergová má za sebou rušný rok. Nielen, že sa úspešne preplavila z Veľkej Británie do USA, aby sa tam zúčastnila na medzinárodnej klimatickej konferencii. Nominovali ju aj na Nobelovu cenu mieru a pridali sa k nej milióny mladých ľudí na celom svete, aby spolu protestovali proti klimatickým zmenám. Teraz si 16-ročná Švédka ešte na jeden deň vyskúša aj vedenie rozhlasového vysielania.
Každý rok si BBC Radio 4 pozýva známe osobnosti, aby prevzali riadenie ranného programu Today počas vianočného obdobia. Greta je jednou z piatich osobností, ktoré vybrali tento rok. Už teraz je jasné, že priestor dostane najmä boj za záchranu planéty, ktorého sa stala symbolom.

K iným slávnym menám, ktoré sa tejto úlohy ujali v minulosti, patria napríklad britský princ Harry, americká herečka Angelina Jolie alebo zosnulý vedec Stephen Hawking.

Viac k témam: klimatické zmeny, rádio
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivistka Greta Thunberg si na jeden deň vyskúša vedenie rozhlasového vysielania © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version