Aktualizované: Nové Zámky čelia návrhu na vyhlásenie konkurzu, podali ho hráči s nevyplatenými záväzkami

13.8.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 13. augusta 11:08

Hokejisti Henrich Ručkay, Miroslav Zaťko, Richard Nejezchleb a Filip Dundáček podali návrh na vyhlásenie konkurzu na klub HC Nové Zámky.

Informáciu priniesla Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHPA) vedená JUDr. Oliverom Pravdom prostredníctvom tlačovej správy. SIHPA na základe žiadosti hráčov informovala členov Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) o podaní návrhu na vyhlásenie konkurzu na novozámocký klub.

Dlh vo výške niekoľko tisíc eur

Dlh eviduje aj ďalší môj klient Mathieu Henderson vo výške niekoľko tisíc eur, takže je možné, že k tomuto návrhu sa pridá aj ďalší hráč,“ uviedol agent Tomáš Krejčí, ktorý zastupuje aj Richarda Nejezchleba.

Okrem Hendersona sú ešte ďalší dvaja hráči, ktorí by si v rámci konkurzu mohli uplatniť svoju pohľadávku proti Novým Zámkom. Takže uvidíme, ako sa oni rozhodnú postupovať a ako sa bude táto situácia ďalej vyvíjať,“ poznamenal Oliver Pravda zo SIHPA.

Nechcel ísť súdnou cestou

Situáciu som začal riešiť prostredníctvom hráčskej asociácie už koncom mája. Najprv som nechcel ísť súdnou cestou, lebo je to zdĺhavé a finančne náročné riešenie. Veril som, že SZĽH v rámci licenčného konania dodrží to, čo deklaruje stále, že len tie kluby, ktoré majú vyrovnané všetky podlžnosti, dostanú licenciu na ďalšiu sezónu. Na VV SZĽH som s spolupráci s asociáciou poslal aj dostatočné vysvetlenie k tomu, prečo mi klub neoprávnene zadržiava moje peniaze. Bohužiaľ, ani to nestačilo a po poslednom VV SZĽH, ktorý nás odkázal na súd, som pochopil, že som sa mal začať súdiť už v máji,“ uviedol hráč H. Ručkay, v minulej sezóne s 19 gólmi najlepší strelec Novozámčanov.

Šéf SIHPA Pravda sa počas minulého týždňa stretol s novým prezidentom SZĽH Miroslavom Šatanom. „Snažil som sa mu vysvetliť, že títo hráči sú presvedčení o tom, že im klub neoprávnene nevyplatil peniaze a obávam sa toho, že dôjde k podaniu návrhu na vyhlásenie konkurzu na Novozámčanov, čo môže mať negatívny dopad na klub. Zároveň som zdôraznil, že nie je v nikoho záujme brániť ktorémukoľvek klubu hrať v Tipsport lige, ale jednoducho po poslednom VV SZĽH títo konkrétni hráči už nemajú na výber a musia sa brániť súdnou cestou. Preto som s pánom Šatanom hovoril aj o možnosti zmeny systému prideľovania licencií, ktorý by mohol predísť tomu, že hráči nedostanú svoju peniaze a budú pravidelne hľadať pomoc na súde. Chceme hľadať systémové riešenia a problémom v prvom rade predchádzať,“ vysvetlil Pravda.

Podľa prezidenta sú pohľadávky nezmyselné

Podľa prezidenta tisportligistu Františka Suchardu novozámockému klubu konkurz nehrozí.

V žiadnom prípade klub nepôjde do konkurzu, lebo nedlhujeme nikomu. Ani upratovačkám či dodávateľom. Ak niečo dlhujeme, je to v rámci termínov. Neuznávame iba podľa nás vymyslené pohľadávky hráčov. Trebárs Henrich Ručkay mal zmluvu do posledného zápasu, teda do 5. marca, a nárokuje si peniaze za marec a apríl. To som povedal aj na výkonnom výbore. Pokiaľ to podajú hráči na súd a súd uzná ich pohľadávky, my to uhradiť vieme. Keď to bude pre nás relevantný záväzok, to ostatné je pre nás vymyslené. Taký Dundáček mal krátenú odmenu za to, že nebol nominovaný na zápasy, pričom podľa zmluvy vtedy dostáva 30 percent sumy. Veď zmluva je o dodržiavaní, nie o nárokovaní nezmyselných pohľadávok. Neviem presne, čo chce Zaťko, keď všetky faktúry, ktoré k nám poslal, sme mu zaplatili. Pravdepodobne to bude príspevok za bývanie, ale on chce, aby sme mu to zaplatili aj po termíne odsťahovania, preto považujem nároky hráčov za výmysly. Nárok na vyplatenie vznikne až po súdnom rozhodnutí. Nejeczhleb sa svojvoľne odsťahoval z hotela, ktorý vyhovoval viacerým iným hráčom a celý rok mi nefakturoval príspevok na bývanie, lebo vedel, že na to nemá nárok. To si zmyslel jeho agent až po sezóne. Zmluvu sme si splnili. Pokojne nech to dajú na súd, tam sa ukáže pravda. Konkurz sa vyhlasuje na tých, ktorí nie sú platbyschopní, a to nie je náš prípad. My sme schopní platiť, ale nie vymyslené dlhy. Ak súd rozhodne, že sme dlžní, zaplatíme. Ale ak to bude inak, potom si podám aj pána Pravdu aj pána Krejčiho, ktorí nám teraz kazia naše dobré meno,“ povedal František Sucharda pre portál hokejportal.net.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Nové Zámky čelia návrhu na vyhlásenie konkurzu, podali ho hráči s nevyplatenými záväzkami © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.