Aktualizované: Progresívne Slovensko a strana Spolu pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb

aktualizované 14. júna 11:05

BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) – Progresívne Slovensko (PS) a Spolu-občianska demokracia (SPOLU) pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb. Na tlačovej konferencii v Bratislave to v piatok povedal predseda PS Michal Truban.

Pracujú na spoločnom predvolebnom programe

Chceme ukázať, že vieme spolupracovať, pretože to je jediná cesta, ako posunúť naše Slovensko dopredu. Naša generácia má šancu na túto zmenu, starí politici ju nebudú chcieť, ale my ideme spoločne do parlamentných volieb, aby sme ukázali, že je to možné,“ vysvetlil dôvody spojenia oboch strán Truban.

Koalícia chce podľa Trubana ukázať, že sú noví politici, ktorí sa nechcú hádať. Naopak, chcú ukázať, že sa vedia dohodnúť.

Obe strany momentálne pracujú na spoločnom predvolebnom programe a kandidátke. Svojím programom chcú posunúť Slovensko dopredu.

Chcú vyriešiť post volebného lídra koalície

Dnes (v piatok – pozn. red.) podpíšeme koaličnú dohodu, ktorá nebude platiť len do volieb, ale najbližších päť rokov,“ doplnil Beblavý s tým, že v lete chcú vyriešiť post volebného lídra koalície.

Urobia tak na základe prieskumov verejnej mienky. Potrebná je aj zhoda oboch strán koalície. „Líder je dôležitá osoba, pristúpime k jeho voľbe zodpovedne,“ dodal.

Truban s Beblavým sa zhodli, že na jednom mene sa určite dohodnú. Zatiaľ to vyzerá tak, že volebný líder koalície bude jeden z nich.

Podľa lídrov oboch strán počkajú do pondelka, keďže v tento deň ešte úradujúci prezident SR Andrej Kiska pravdepodobne ohlási vznik svojej strany, a potom budú od neho čakať vyjadrenie k možnej spolupráci. Pôvodne na piatkovú tlačovú besedu pozvali aj Kisku, no ich pozvanie odmietol. Považoval to za nevhodné.

Viac k témam: parlamentné voľby na Slovensku, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Progresívne Slovensko a strana Spolu pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.