Američania obvinili troch Iráncov z kybernetických útokov na stovky obetí v USA a ďalších krajinách

Share

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Americké ministerstvo spravodlivosti v stredu oznámilo, že obvinili troch občanov Iránu za kybernetické útoky. Tie zasiahli energetické spoločnosti, miestne samosprávy či malé podniky a neziskové organizácie.

Podozriví hackeri čelia obvineniam za to, že zaútočili na stovky obetí v USA a ďalších krajinách.

Niektorí zaplatili výkupné

Prokurátori tvrdia, že hackeri zašifrovali a ukradli údaje zo sietí obetí a pohrozili ich zverejnením, pokiaľ im nezaplatia vysoké výkupné. Niektorí postihnutí výkupné podľa rezortu zaplatili.

Predpokladá sa, že hackeri nepracovali v mene iránskej vlády, ale pre svoj vlastný zisk. Niektoré z ich obetí sa podľa predstaviteľa ministerstva, ktorý informoval médiá pod podmienkou anonymity, dokonca nachádzali v Iráne.

Obvinení sú zrejme v Iráne

Poznamenal však, že takáto aktivita existuje, pretože iránska vláda povolila hackerom operovať vo veľkej miere beztrestne.

Trojica obvinených sa zrejme nachádza v Iráne a nie je zatknutá. Podľa predstaviteľa ministerstva im však obvinenia v podstate neumožňujú odísť z krajiny.

Viac k témam: Hackeri, Kybernetické útoky
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania obvinili troch Iráncov z kybernetických útokov na stovky obetí v USA a ďalších krajinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.