Úvod  >  Článok:  Američania zrušili sankcie proti hlinikárenskému koncernu Rusal a dvom spriazneným firmám

Američania zrušili sankcie proti hlinikárenskému koncernu Rusal a dvom spriazneným firmám

WASHINGTON 28. januára (WebNoviny.sk) – USA zrušili sankcie proti ruskému hlinikárenskému koncernu Rusal a dvom spriazneným firmám.

Federálne ministerstvo financií o tom informovalo v nedeľu. Firmy Rusal, En+ a EuroSibEnergo znížili podiely vo vlastníctve Olega Deripasku, čo znamená, že oligarcha blízky Kremľu nad nimi stratil kontrolu, uviedlo ministerstvo, podľa ktorého sa podniky tiež zaviazli k zvýšeniu transparentnosti. Sankcie zameraná na Deripasku ako osobu zostávajú v platnosti.

USA v apríli uvalili sankcie na Olega Deripasku a siedmich ďalších ruských oligarchov. Opatrenia nedovoľujú americkým občanom mať hospodárske vzťahy s firmami kontrolovanými osobami zo sankčného zoznamu.

Príčinou sankcií mali byť „zhubné aktivity“ ruskej vlády v rôznych častiach sveta. Plán zrušenia sankcií voči spoločnosti Rusal oznámili USA v decembri po tom, čo ministerstvo financií vyjadrilo súhlas s plánom, ktorý obmedzil kontrolu Deripasku nad firmou.

Viac k témam: En+, EuroSibEnergo, firma Rusal, oligarchovia, sankcie, sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania zrušili sankcie proti hlinikárenskému koncernu Rusal a dvom spriazneným firmám © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním