Site icon Spišiakoviny

Americká aerolinka uzemnila ďalšie Boeingy, na trupe lietadiel našli praskliny

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Americká letecká spoločnosť Southwest Airlines uzemnila dva stroje Boeing po tom, ako našla praskliny v oblasti spojenia krídel a trupu lietadiel. Ide o stroje zo skupiny starších Boeingov, ktoré sa na základe príkazu amerického Federálneho leteckého úradu (FAA) museli skontrolovať do siedmich dní.

Skontrolovali stovky strojov

FFA minulý týždeň prikázal leteckým firmám prekontrolovať stroje Boeing 737 s tým, že najprv sa musia skontrolovať lietadlá, ktoré absolvovali aspoň 30 tisíc letov. Úrad tak rozhodol po tom, ako sa našli praskliny v strojoch lietajúcich v Číne.

Hovorca leteckej firmy Southwest Airlines Brian Parrish uviedol, že jej zamestnanci urobili inšpekciu viac ako 200 lietadiel a známky prasklín našli v dvoch strojoch, ktoré sa nebudú používať, kým sa neopravia.

Letecká firma zistenia nahlásila spoločnosti Boeing a Federálnemu leteckému úradu. Hovorca Boeingu povedal, že spoločnosť spolupracuje s dopravcami na pláne opráv a technickej pomoci.

Úrad nariadil kontroly

Americký Federálny letecký úrad prikázal kontrolu zhruba 165 lietadiel v USA do siedmich dní. Väčšia skupina viac ako 1700 strojov s najmenej 22 600 absolvovanými letmi sa musí skontrolovať skôr, ako sa použijú na ďalších tisíc letov.

Ide o stroje Boeing 737 NG, ktoré výrobca lietadiel nahrádza strojom 737 Max. Lietadlá Max sú však stále v celom svete uzemnené po dvoch nehodách, pri ktorých zahynulo 346 ľudí.

Viac k témam: Boeing 737 MAX, FAA Federálny letecký úrad, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302), Southwest Airlines
Zdroj: Webnoviny.sk – Americká aerolinka uzemnila ďalšie Boeingy, na trupe lietadiel našli praskliny © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version