Slovenskú národnú stranu naďalej povedie Danko, Hrnko získal len malú časť hlasov

12.9.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 12. septembra, 14:31

Slovenskú národnú stranu (SNS) z pozície predsedu bude aj naďalej viesť Andrej Danko. Rozhodli o tom delegáti na sobotňajšom sneme strany v Liptovskom Mikuláši. V súboji so svojím vyzývateľom Antonom Hrnkom získal Danko 88 hlasov, kým Hrnko len 25.

Danko bol prvýkrát za predsedu strany zvolený v októbri 2012. Stalo sa tak po tom, čo sa strana vo voľbách v marci 2012 nedostala do parlamentu. Vo funkcii nahradil Jána Slotu. V roku 2016 sa národniari do parlamentu vrátili. Stali sa súčasťou vládnej koalície so stranami Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Most-Híd a Sieť.

V tohtoročných voľbách získala SNS 3,16 percenta hlasov a skončila mimo parlamentu. Tesne po voľbách Danko oznámil, že všetci predstavitelia strany na sneme dajú svoje funkcie k dispozícii.

Podľa posledného prieskumu verejnej mienky agentúry Polis zo začiatku septembra by SNS svoj hlas odovzdalo 1,4 percenta voličov. Agentúra Focus zasa strane koncom augusta namerala voličskú podporu na úrovni troch percent.

Viac k témam: predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrej Danko a Anton Hrnko bojujú o post predsedu Slovenskej národnej strany © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.