Andrej Danko chce ministerstvo pre šport a cestovný ruch, dá si požiadavku v novej vláde

Share

BRATISLAVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda SNS Andrej Danko chce, aby sa v budúcnosti zriadilo ministerstvo pre šport a cestovný ruch. Podľa neho je to nevyhnutnosťou.

V tlačovej správe o tom informovala SNS.

Podnikatelia musia bojovať o rozvoj

Prvým krokom bolo zriadenie štátneho tajomníka pre šport a následne sa budem snažiť zriadiť ďalšieho aj pre cestovný ruch, aby to mala nová vláda kompetenčne a rozpočtovo podchytené,“ vyhlásil v rozhlasovej relácii Andrej Danko. „Ak nám dajú ľudia vo voľbách podporu, tak našou požiadavkou bude, aby sme v ďalšej vláde zriadili ministerstvo pre šport a cestovný ruch,“ povedal Danko.

Podľa predsedu SNS je potrebné mať systémovo rozvinuté športoviská pri ubytovacích službách a podnikatelia v oblasti cestovného ruchu musia mať garanciu rozvoja. “Napríklad pri zväčšovaní zjazdoviek v Rakúsku nie je potrebné stavebné povolenie. Pri každej investícii tak slovenskí podnikatelia musia bojovať o rozvoj. Musí to mať osobitný režim a jasnú legislatívu pre ľudí, ktorá ich bude chrániť,“ uviedol.

Slováci musia chodiť za rekreáciou ďaleko

Danko pripomenul, že opatrením z dielne SNS znížili DPH na ubytovacie zariadenia na 10 %. „Musíme hovoriť aj o nižších DPH na potraviny, ale i na gastronomické služby. Dokonca môžeme deliť DPH aj na vodu a jedlo ako to majú Rakúšania,“ podotkol Danko . Predseda SNS upozornil, že na Slovensku nie je ani jasná definícia propagácie Slovenska rezortom zahraničných vecí.

Slováci podľa neho nemusia chodiť za rekreáciou ďaleko. “Máme svoje dobré vína, tradíciu, termálne vody či vlastné potraviny. Dnes si dovolím tvrdiť, že rekreačné poukazy majú efekt aj pre štátnu správu z HDP v cestovnom ruchu, ktoré narastie, čo potvrdil aj bývalý minister financií,” uviedol. Podľa SNS rekreačné poukazy práve štartujú.

Viac k témam: cestovný ruch, SNS Slovenská národná strana, šport
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrej Danko chce ministerstvo pre šport a cestovný ruch, dá si požiadavku v novej vláde © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.