Andrej Kiska chce mimoriadne vystúpiť pred druhým kolom prezidentských volieb

Andrej Kiska chce mimoriadne vystúpiť pred druhým kolom prezidentských volieb

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska požiadal Rozhlas a televíziu Slovenska o mimoriadne vystúpenie k prezidentským voľbám na stredu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Druhé kolo volieb prezidenta sa uskutoční v sobotu 30. marca a v 5 940 volebných miestnostiach sa bude hlasovať od 7:00 do 22:00. Približne 4,43 milióna voličov si môže vybrať medzi dvoma najsilnejšími kandidátmi z prvého kola, Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom.

Čaputová postúpila do 2. kola vďaka zisku 870 415 hlasov (40,57 percenta) a Šefčovič 16. marca získal 400 379 platných hlasov (18,66 percenta). Víťaz sa stane prezidentom inaugurovaním 15. júna. Nahradí tak prezidenta Andreja Kisku, ktorý sa po druhý raz neuchádza o mandát prezidenta.

V druhom kole volieb je za prezidenta zvolený ten kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov zúčastnených voličov.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrej Kiska chce mimoriadne vystúpiť pred druhým kolom prezidentských volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.