Atentátnik z Islamského štátu zabil v Kábule 25 ľudí, do davu hádzal aj granáty

25.3.2020 (Webnoviny.sk) – Útok strelca v sikhskom chráme v afganskom hlavnom meste Kábul si vyžiadal 25 mŕtvych a osem zranených. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na ministerstvo vnútra. Medzi mŕtvymi je minimálne jedno dieťa. K útoku sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS).

Záchranili sa desiatky ľudí

Útočník zadržiaval mnoho veriacich niekoľko hodín ako rukojemníkov, zatiaľ čo sa afganské špeciálne sily s pomocou medzinárodných jednotiek usilovali vyprázdniť budovu. Zachrániť sa im podarilo najmenej 80 ľudí.

Páchateľ pritom hádzal do davu granáty a strieľal z automatickej pušky, uviedlo ministerstvo. Podľa poslanca Narindru Singha Khalsu bolo vo vnútri budovy zhruba 150 ľudí.

Podľa SITE Intelligence Group, ktorá monitoruje militantné skupiny na internete, sa IS k útoku prihlásila cez svoju agentúru Amák.

Útoky aj v ďalších provinciách

Vo vyhlásení uviedla, že strelec bol Ind Abú Chálid al-Hindí, ktorý zaútočil s cieľom pomstiť sa za nešťastnú situáciu moslimov žijúcich pod prísnymi obmedzeniami v indickom Kašmíre.

Obete si vyžiadali útoky aj v iných častiach Afganistanu. Najmenej osem civilistov zomrelo v provincii Hílmand, keď ich vozidlo zasiahla mína na ceste.

V provincii Kapisa zase povstalci spustili paľbu na vozidlo a zabili troch civilistov a jedného príslušníka bezpečnostných síl.

Viac k témam: teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Atentátnik z Islamského štátu zabil v Kábule 25 ľudí, do davu hádzal aj granáty © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.