Boeing 737 MAX 8 už po havárii letu Ethiopian Airlines zakázala väčšina krajín, USA sú výnimkou

Boeing 737 MAX 8 už po havárii letu Ethiopian Airlines zakázala väčšina krajín, USA sú výnimkou

HEJERE 13. marca (WebNoviny.sk) – Lety Boeingov 737 MAX 8 zakázala po tragickej havárii v Etiópii už väčšina štátov vrátane celej Európskej únie.

Podobná havária ako Lion Air

Opatrenie prijali z bezpečnostných dôvodov, keďže havária v Etiópii bola už druhou podobnou po októbrovej nehode v Indonézii, pri ktorej rovnako zahynuli všetci ľudia na palube.

Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) v utorok uviedla, že k obom haváriám „mohli prispieť podobné príčiny“.

Európsky úrad preto nasledoval rozhodnutia vlád v Ázii či na Blízkom východe a zakázal zmieneným strojom lietať vo svojom vzdušnom priestore. Rovnaké rozhodnutie prijali aj Spojené arabské emiráty, Čína, Malajzia, Austrália, Nový Zéland, Fidži a Singapur.

Let ET302 havaroval krátko po štarte

Medzi letecké spoločnosti, ktoré zastavili používanie týchto modelov, patria napríklad Turkish Airlines, Oman Air, Norwegian Air Shuttle, Icelandair či juhokórejská Eastar Jet. Jednou z mála krajín, ktorá stroje ešte používa, sú Spojené štáty.

Let ET302 spoločnosti Ethiopian Airlines havaroval v nedeľu ráno krátko po štarte zhruba 50 kilometrov južne od Addis Abeby. Zomrelo všetkých 157 osôb na palube, medzi nimi štyria Slováci. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária Boeingu spoločnosti Ethiopian Airlines (ET 302)

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, Ethiopian Airlines, Európska únia, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Boeing 737 MAX 8 už po havárii letu Ethiopian Airlines zakázala väčšina krajín, USA sú výnimkou © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.