Kategórie
Slovensko Správy

Borguľa zo Sme rodina bude hlasovať proti prijatiu dohody s USA

Od začiatku sa pri prijímaní obrannej zmluvy s USA podľa Borguľu urobili základné školácke chyby, čoho výsledkom je polarizácia spoločnosti.

7.2.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Sme rodina Martin Borguľa bude hlasovať proti prijatiu Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi SR a USA. V tlačovej správe o tom informovala Jana Demková, asistentka poslanca Borguľu.

Dôvodom, pre ktorý nemôžem zahlasovať za prijatie tejto zmluvy, teda nie je žiadny môj protiamerický postoj, ktorý mi moji oponenti podsúvajú a vkladajú do úst. Tým dôvodom je neprofesionálny prístup, hrubé chyby a hlboké komunikačné zlyhanie zodpovedných pri prijímaní tejto zásadnej zmluvy pre náš štát,“ povedal Borguľa.

Podľa poslanca od začiatku sa pri prijímaní obrannej zmluvy s USA urobili základné školácke chyby, čoho výsledkom je dnes polarizácia spoločnosti, posilnenie opozície, ktorá z témy vytĺka vo svoj prospech silný politický kapitál.

Zmluva bola našou stranou prijatá v podobe, ako sme ju dostali od Američanov, nezvyčajne rýchlo. Neviem, kam sa zodpovední ponáhľali a prečo ju prijali s takým chvatom. Možno aj americká strana je prekvapená, ako rýchlo a bez pripomienok sme akceptovali ich návrh,“ povedal Borguľa.

Parlament má o dohode s USA rokovať v utorok 8. februára na mimoriadnej schôdzi.

Viac k témam: Memorandum o spolupráci, obranná zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk – Borguľa zo Sme rodina bude hlasovať proti prijatiu dohody s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version