Úvod  >  Článok:  Borussia bojuje proti antisemitizmu, miliónom eur podporí pamätník obetí a hrdinov holokaustu
noimage

Borussia bojuje proti antisemitizmu, miliónom eur podporí pamätník obetí a hrdinov holokaustu

DORTMUND 2. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund daruje hlavnému izraelskému pamätníku obetí a hrdinov holokaustu v druhej svetovej vojne v Jeruzaleme Yad Vashem Memorial jeden milión eur.

Veľkorysý dar od osemnásobného nemeckého majstra má nielen pripomenúť hrôzy najdesivejšieho vojnového konfliktu v dejinách, ale poslúži aj ako symbol boja proti antisemitizmu.

Budúce generácie by mali vedieť o utrpení, ktoré spôsobili ľudia iným ľudským bytostiam. Týmto krokom sa zaväzujeme k medzinárodnému porozumeniu, tolerancii a mierovému nažívaniu,“ povedal výkonný riaditeľ Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke. Okrem „žlto-čiernych“ prispeli na pamätník rovnakou sumou aj štyri svetoznáme nemecké firmy.

Všetky finančné príspevky poputujú na nový blok múzea, ktorý ponesie názov „Tábor dedičstva Šoa“. V ňom má byť zabezpečené chránenie či reštaurovanie zbierok pre ďalšie generácie.

Viac k témam: Borussia Dortmund
Zdroj: Webnoviny.sk – Borussia bojuje proti antisemitizmu, miliónom eur podporí pamätník obetí a hrdinov holokaustu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním