Bratislavský magistrát nepopustí, Slovan musí zaplatiť dlhy, inak nebude ani extraliga

BRATISLAVA 9. júna (WebNoviny.sk) – Hokejový klub Slovan Bratislava musí do 30. júna zaplatiť svoje dlhy, v opačnom prípade pravdepodobne nebude hrať ani extraligu. Bratislava požaduje najprv splatenie dlhov voči mestu vo výške viac ako milión eur. Informoval o tom bratislavský magistrát.

Hala v Ružinove je vyťažená

Členovia predstavenstva HC Slovan na konci mája vyhlásili, že klub neplánuje pokračovať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), ale chcú hrať v slovenskej extralige a naďalej používať hokejový štadión Ondreja Nepelu.

Ak Slovan nezaplatí svoje dlhy včas, musí klub využiť iný štadión, kde by mohol hrať extraligu. Jednou z možností je aj zimný štadión v Ružinove, kde však hráva iný klub HC Bratislava a hala je v časoch extraligy vyťažená. Vedeniu hokejového klubu preto neostáva nič iné, ako zaplatiť mestu miliónový dlh.

Podľa viceprimátora Bratislavy Juraja Káčera je ďalšia spolupráca s vedením Slovana ťažko predstaviteľná.

Slovan patrí k Bratislave

„Vedenie HC Slovan je neseriózny partner. Pre ich dlhy je mestská organizácia STaRZ v druhotnej platobnej neschopnosti, čo ohrozuje bratislavské športoviská ako napríklad kúpaliská Pasienky alebo Zlaté piesky. Na druhej strane značka Slovan patrí k Bratislave, súčasné vedenie ju decimuje, a preto urobíme všetko pre jej zachovanie do budúcna. Možno aj vo vlastníctve mesta,“ uviedol na sociálnej sieti Juraj Káčer.

Magistrát pripravuje aj alternatívy pre využitie priestorov na iné podujatia pre prípad, že Slovan na štadióne skončí. „Samozrejme, naďalej dlh vymáhame aj súdnou cestou. Vo veci je podaných viacero žalôb,“ uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla.

Celkový dlh HC Slovan voči mestu je viac ako milión eur a dlh Slovan Bratislava mládež je viac ako 135-tisíc eur.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský magistrát nepopustí, Slovan musí zaplatiť dlhy, inak nebude ani extraliga © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.