Bronz je len malou náplasťou na ruské sklamanie, podľa Kovalčuka odohrali proti Fínom najhorší zápas

Share

Bronz je len malou náplasťou na ruské sklamanie, podľa Kovalčuka odohrali proti Fínom najhorší zápas

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – Ruskí hokejisti boli až do záverečného víkendu 83. majstrovstiev sveta hlavnými favoritmi na zisk zlatých medailí. V sobotňajšom semifinále však nenašli recept na fínsku obranu a prehrali najtesnejším rozdielom 0:1.

V nedeľňajšom zápase o tretie miesto proti Česku „zborná“ takisto nebola presvedčivá. Zverenci Iľju Vorobiova mali namále predovšetkým v tretej tretine a predĺžení, keď čelili českej streleckej prevahe. Najmä vďaka výkonu Andreja Vasilevského ustáli tlak súpera a triumfovali v samostatných nájazdoch (3:2).

Sklamanie zo zápasu s Fínmi

Fyzická pripravenosť aj chémia v rámci tímu boli v poriadku, ale po prehre v semifinále bolo náročné odohrať ďalší dôležitý zápas z hľadiska psychiky a emócií,“ vysvetľoval novinárom ruský kapitán Iľja Kovaľčuk, ktorý premenil rozhodujúci nájazd už v prvej sérii.

V hlavách hráčov Ruska však stále rezonovalo predovšetkým sklamanie zo sobotňajšieho neúspechu proti Fínom. „V sobotu sme odohrali najhorší zápas na turnaji, bohužiaľ, prišiel práve v semifinále. Fíni dobre korčuľovali, hrali jednoducho, agresívne a nedávali nám možnosť stráviť veľa času s pukom,“ pokračoval.

Predĺženie bolo podľa Ovečkina náročné

V tretej tretine Rusi odolali tlaku českého národného tímu, Vasilevskij si pripísal až osemnásť úspešných zákrokov a zdalo sa, že predĺženie vo formáte troch proti trom im bude viac vyhovovať. V pridanej desaťminútovke však mali viac šancí Česi.

Predĺženie v systéme troch proti trom bolo náročné, keďže sa hrá na veľkom ľade. Ťažko povedať, či sme v ňom mohli niečo zmeniť. V závere turnaja je už náročné vymýšľať nové spôsoby hry,“ okomentoval dianie na ľade Alexander Ovečkin, ktorému bronzová medaila priniesla malé zadosťučinenie.

Ak prehráte v zápase o postup do finále, určite vám zisk bronzu dodá pocit, po ktorom si môžete trochu vydýchnuť, zrelaxovať a potešiť sa úspechu,“ hovoril osemnásobný najlepší strelec základnej časti NHL.

Po prehre sa spustila vlna kritiky

Rusi pricestovali na turnaj v pozícii favoritov na zisk majstrovského titulu. V základnej skupine ako jediní neprehrali a predvádzali atraktívny ofenzívny hokej. Mužstvo nabité hviezdami kráčalo podujatím bez zaváhania až do semifinále. Po prehre s Fínskom sa však na hráčov spustila vlna kritiky.

Žijeme v slobodnej krajine a v slobodnom svete, takže každý má priestor na to, aby vyjadril svoj názor. Mojou úlohou je pripravovať sa, trénovať a hrať zápasy,“ odpovedal Kovaľčuk, ktorý vo veku 36 rokov deklaroval záujem naďalej reprezentovať Rusko.

Rodák z Tveru zároveň vyjadril nádej, že by sa majstrovská trofej mohla čoskoro vrátiť do najväčšej krajiny sveta. „Máme v tíme viacero mladých hráčov, pre ktorých to bol prvý seniorský šampionát. Myslím si, že aj napriek zaváhaniu v semifinále, máme pred sebou svetlú budúcnosť,“ dodal.

Viac k témam: česká hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, ruská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Bronz je len malou náplasťou na ruské sklamanie, podľa Kovalčuka odohrali proti Fínom najhorší zápas © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.