Budúca prezidentka Čaputová predstavila ľudí z tímu, Leško jej bude radiť v otázkach vnútornej politiky

Budúca prezidentka Čaputová predstavila ľudí z tímu, Leško jej bude radiť v otázkach vnútornej politiky

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Zuzana Čaputová v utorok predstavila prvých spolupracovníkov. Jej hovorcom bude bývalý moderátor politických diskusií Martin Strižinec. Poradcom pre vnútornú politiku bude politický komentátor Marián Leško.

Témam občianskej spoločnosti a životného prostredia sa bude venovať Juraj Rizman. S ním spolupracovala ešte vo Via Iuris. Budúca prezidentka avizuje, že ešte predstaví ďalšie mená pre zástupcov menšín. Čaputová do funkcie nastúpi 15. júna.

Poradca pre politiku a hovorca

Ako ďalej uvádza Čaputová, Leško jej bude radiť v otázkach vnútornej politiky. V minulosti pracoval pre denník Pravda, neskôr pre denník SME, spolupracoval aj s Rádiom Slobodná Európa a doteraz pôsobil v týždenníku TREND. Pripravuje reláciu Sedem a účinkuje v nej. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Martin Strižinec pôsobil od roku 2001 v Rádiu Expres, od roku 2009 v televízii TA3 a od roku 2013 v RTVS. Moderoval spravodajské a publicistické relácie, takmer päť rokov najsledovanejšiu politickú diskusiu O 5 minút 12. V súčasnosti pôsobí ako doktorand na Katedre žurnalistiky FiF UK.

Úspešné ochranárske kampane

Známy slovenský environmentalista a dlhoročný predstaviteľ organizácie Greenpeace v SR Juraj Rizman sa podieľal na viacerých úspešných ochranárskych kampaniach, napríklad proti plánovanej ťažbe zlata a uránu či za prijatie zákona o starých environmentálnych záťažiach.

Od roku 2012 je členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie, poradného orgánu Vlády SR pre oblasť rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku. V roku 2017 bol ocenený cenou „Top hovorca roka“ – za komunikáciu občianskej kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Budúca prezidentka Čaputová predstavila ľudí z tímu, Leško jej bude radiť v otázkach vnútornej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.