Bývalý policajný prezident Milan Lučanský v nemocnici zomrel

Share

30.12.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 30. decembra 18:16

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala členka strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a exministerka vnútra Denisa Saková. „Úprimnú sústrasť celej rodine. Ďakujem za všetko, čo pre Slovensko spravil. Česť jeho pamiatke,” napísala Saková.

Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) neskôr potvrdilo, že Lučanský zomrel v stredu o 15:55. Ako pre agentúru SITA potvrdil Peter Bubla z tlačového oddelenia MS SR, jeho smrť skonštatoval ošetrujúci lekár vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. „Je nám to nesmierne ľúto, rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uviedol Bubla.

Nebol vo väzbe z rozhodnutia vlády

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) zdôraznila, že v slovenských väzeniach je približne 10-tisíc odsúdených a obvinených a treba robiť maximum preto, aby k takýmto udalostiam nedochádzalo.

„Je mi ľúto každého strateného ľudského života, či je to v dôsledku choroby alebo z vlastného rozhodnutia. A takéto vážne udalosti si nezaslúžia, aby sa zneužívali politikmi,” priblížila Remišová.

Viac k témam: Samovražda Milana Lučanského
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý policajný prezident Milan Lučanský v nemocnici zomrel © SITA Všetky práva vyhradené.

You may also like...