Kategórie
Automobilový priemyseľ Ekonomika

Bývalý šéf Nissanu je opäť vo väzbe, údajne mal použiť časť firemných peňazí na súkromné účely

Japonská prokuratúra ani nie mesiac po prepustení na kauciu zadržala bývalého generálneho riaditeľa automobilky Nissan Carlosa Ghosna, čelí novým obvineniam zo zneužitia firemných peňazí na súkromné účely. BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Bývalý generálny riaditeľ japonskej automobilky Nissan Carlos Ghosn je opäť vo väzbe. Najnovšie čelí obvineniu, že z účtov firmy previedol na distribútora áut

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Bývalý generálny riaditeľ japonskej automobilky Nissan Carlos Ghosn je opäť vo väzbe. Najnovšie čelí obvineniu, že z účtov firmy previedol na distribútora áut v arabskom Ománe 5 mil. USD a časť týchto peňazí použil na súkromné účely.

Oživil automobilku Nissan

Vo štvrtok to potvrdila prokuratúra v Tokiu. Správa o zatknutí prichádza ani nie mesiac po tom, čo Ghosna prepustili na kauciu z väzby, kde sa nachádzal v rámci vyšetrovania iných finančných pochybení.

Najnovšiemu obvineniu predchádzalo interné vyšetrovanie, pri ktorom Nissan spolupracoval s francúzskou partnerskou automobilkou Renault.

Ghosn je oceňovaný za to, že v uplynulých dvoch desaťročiach pomohol naplánovať pozoruhodný obrat automobilky Nissan a oživil túto japonskú firmu, ktorá bola na pokraji bankrotu.

Dve firmy viedol súbežne

Ghosn bol generálnym riaditeľom Nissanu v rokoch 2001 až 2017, pričom v roku 2005 sa stal generálnym riaditeľom Renaultu a obe firmy viedol súbežne.

V roku 2016 sa stal predsedom správnej rady spoločnosti Mitsubishi Motors. V Japonsku ho pôvodne zadržali vlani v novembri po obvineniach z podhodnocovania osobných príjmov a využívania firemných peňazí na vlastné účely.

Viac k témam: Mitsubishi Motors, Nissan
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý šéf Nissanu je opäť vo väzbe, údajne mal použiť časť firemných peňazí na súkromné účely © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version