Čaputová má zmluvu o Sputniku, Lengvarský jej doniesol aj odpovede k dodávkam vakcín od Pfizeru

Share

13.4.2021 (Webnoviny.sk) – Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský doniesol prezidentke SR Zuzane Čaputovej zmluvu o dodávke ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko. Prezidentka sa teraz plánuje oboznámiť s jej obsahom. Ako ďalej uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, minister prezidentku podrobne informoval aj o svojich zámeroch týkajúcich sa využívania Sputnika V na Slovensku.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Na utorňajšom stretnutí rokovali aj o stabilizácii zdravotníckeho personálu, postavení záchranárov, mobilnom očkovaní alebo očkovaní chronicky chorých ľudí, dotkli sa aj témy duševného zdravia. „Minister doniesol prezidentke aj odpovede na otázky týkajúce sa dodávok vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech, ktoré adresovala ešte bývalému ministrovi zdravotníctva,“ dodal Strižinec.

Viac k témam: Koronavírus, minister zdravotníctva SR, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, prezidentka SR, Sputnik V
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová má zmluvu o Sputniku, Lengvarský jej doniesol aj odpovede k dodávkam vakcín od Pfizeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.