Úvod  >  Článok:  Čaputová: Nie je čas na politické spory. Pre ľudí nie je podstatné, koho plán krízový štáb či vláda podporí

Čaputová: Nie je čas na politické spory. Pre ľudí nie je podstatné, koho plán krízový štáb či vláda podporí

2.12.2020 (Webnoviny.sk) – Teraz nie je čas na politické spory, deti sa potrebujú vrátiť do škôl. Aj napriek snahe rodičov a učiteľov, nie je dištančné vzdelávanie plnohodnotná alternatíva vyučovacieho procesu.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlava štátu zdôraznila, že časť generácie detí a mladých ľudí si nedobrovoľne tvorí vzdelanostný dlh, ktorý ich bude sprevádzať možno po celý život.

Viac o téme: Koronavírus

„Na každom dni v škole záleží, lebo každý jeden deň bez školy neznamená len vzdelanostnú rezervu, ale aj absenciu sociálnych kontaktov a podnetov potrebných pre správny psychický vývoj. Potrebujeme preto s najväčším úsilím hľadať spôsob, ako vrátiť deti do škôl čo najskôr tak, aby zároveň nedošlo k zhoršeniu epidemickej situácie,“ zdôraznila prezidentka.

Čaputová dodala, že pre verejnosť nie je podstatné, koho plán krízový štáb či vláda podporí, ale to, aby zodpovedné orgány štábu boli akcieschopné a prinášali riešenia akútnych problémov.

„Ak majú žiaci zostať ďalšie týždne doma len preto, že vláda nenašla spoločné riešenie dôležitého problému, nie je to dobrá správa,“ skonštatovala hlava štátu.

Viac k témam: deti, Krízový plán, zatvorené školy
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Nie je čas na politické spory. Pre ľudí nie je podstatné, koho plán krízový štáb či vláda podporí © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním