Čaputová sa stretla s chorvátskym a poľským prezidentom, diskutovala o reformách justície či dovolenkovej sezóne

15.6.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová s poľským prezidentom Andrzejom Dudom diskutovala o reformách justície, s chorvátskym prezidentom Zoranom Miloševićom o dovolenkovej sezóne. Informovala o tom vo svojom statuse na sociálnej sieti. Čaputová oboch prezidentov prijala v utorok v záhrade Prezidentského paláca.

Čaputová pripomenula, že s Dudom hovorila aj v pondelok 14. júna v Bruseli na summite NATO. „Rozprávali sme sa o vnútropolitickej situácii v našich krajinách, najmä však o reformách justície, ktoré sú citlivou témou aj z našej európskej perspektívy,“ uviedla.

Tiež diskutovali o klimatických cieľoch a potrebných krokoch k ich postupnému napĺňaniu. Dodala, že časť rozhovoru venovali aj vzťahom s Ruskom a Ukrajinou a tiež situácii v Bielorusku.

V rozhovore s Miloševićom sa prezidentka vrátila k summitu NATO a prebrali aj situáciu na Západnom Balkáne. „Podstatnú časť stretnutia sme však venovali najmä pandemickej situácii, keďže o pár dní začína dovolenková sezóna a tisíce našich občanov plánujú cestovať do Chorvátska. Jednoduchšiu cestu budú mať tí, ktorí sú už zaočkovaní, ostatní budú potrebovať na prechod hraníc negatívny PCR alebo antigénový test,“ konštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová prijala prezidenta Chorvátska Zorana Milanovića (fotografie)

Viac k témam: prezidentka SR, reforma justície
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová sa stretla s chorvátskym a poľským prezidentom, diskutovala o reformách justície či dovolenkovej sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.