Cena zlata klesla najvýraznejšie za celý rok, oslabili aj iné bezpečné aktíva

Share

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Cena zlata klesla najvýraznejšie za rok, keďže investori tento drahý kov vypredávali v reakcii na náznaky pokroku v americko-čínskych rokovania o obchode.

Najväčší prepad od júna 2018

Zlato, ktoré je zvyčajne považované za bezpečné aktívum v časoch neistoty, v pondelok oslabilo o dve percentá na 1 382 USD za uncu.

Ide o jeho najväčší prepad od júna 2018. Väčší optimizmus v súvislosti s potenciálnou dohodou o obchode medzi USA a Čínou podporil riskantnejšie aktíva, ako sú napríklad akcie. Informuje o tom portál bbc.com.

Oslabili aj iné bezpečné aktíva

„Zlatu sa zvyčajne darí v období obáv o ekonomický rast, obáv z volatility na trhu alebo keď si trhy myslia, že udalosti sa dostávajú spod kontroly,“ uviedol Russ Mould zo spoločnosti AJ Bell.

„Obchodná dohoda by riešila všetky tieto tri problémy a trhy radi prijímajú názor, že dohoda sa blíži,“ dodal. Iné bezpečné aktíva, vrátane japonského jenu a švajčiarskeho franku v pondelok tiež oslabili.

(1 EUR = 1,1349 USD)

Viac k témam: finančný trh, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk – Cena zlata klesla najvýraznejšie za celý rok, oslabili aj iné bezpečné aktíva © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: EkonomikaKomodity

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.