Česko dopísalo na súpisku dvojicu hráčov, Gulašova šanca na MS v hokeji 2019 je prekvapením

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Realizačný tím českej hokejovej reprezentácie v pondelok dopoludnia oznámil, že v drese národného mužstva sa na svetovom šampionáte v Bratislave a Košiciach neobjaví center Robin Hanzl.

Jeho miesto by mal zaujať stredný útočník Dallasu Stars Radek Faksa, ale jeho zdravotný stav nie je stopercentný.

Zaradenie krídelníka Plzne prekvapilo

Okrem neho do tímu prekvapivo pribudne aj krídelník Plzne Milan Gulaš, ktorého trápila počas prípravy na MS choroba. Informácie priniesol portál Hokej.cz.

Česi majú momentálne na súpiske 22 hráčov vrátane troch brankárov, po dopísaní Faksu s Gulašom by im zostalo posledné voľné miesto.

Zámorský a Tomášek čakajú na šancu

Na šancu čakajú obranca Petr Zámorský a útočník David Tomášek, ktorí sú s národným tímom v slovenskej metropole, ale zatiaľ do zápasov nezasiahli. „Radek príde v priebehu pondelka. Zatiaľ nemáme bližšie informácie k jeho zdravotnému stavu,“ uviedol na adresu Faksu asistent trénera českého tímu Robert Reichel.

S Milanom som hovoril a potvrdil mi, že odcestoval do Bratislavy a pripojil sa k národnému tímu. Po chorobe má za sebou dlhú hernú pauzu, takže ho určite čakajú individuálne tréningy a o jeho prípadnom nasadení na turnaji rozhodne trénerský štáb reprezentácie,“ uviedol športový manažér HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák prostredníctvom klubového facebookového profilu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Nakrajšie momenty (štvrtý deň – 13. máj 2019)

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: česká hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko dopísalo na súpisku dvojicu hráčov, Gulašova šanca na MS v hokeji 2019 je prekvapením © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.