Čo si môžete vziať na MS v hokeji 2019 a aké bezpečnostné opatrenia vás čakajú pri vstupe na štadión?

Čo si môžete vziať na MS v hokeji 2019 a aké bezpečnostné opatrenia vás čakajú pri vstupe na štadión?

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Návštevníkov jednotlivých zápasov hokejových majstrovstiev sveta v Bratislave čakajú bezpečnostné obmedzenia. Týkajú sa predovšetkým opatrení v okolí zimného štadióna Ondreja Nepelu a vecí, ktoré si diváci môžu so sebou zobrať na štadión.

Bezpečnostné opatrenia organizátori pripravili okrem zimného štadióna a tréningovej haly aj v okolí hotelov, kde bývajú akreditovaní účastníci, a taktiež vo fanzónach. Informovala o tom riaditeľka komunikácie majstrovstiev sveta v hokeji Michaela Grendelová.

Žiadne zbrane a vuvuzely

Pohyb v okolí štadiónov je voľný s výnimkou bezpečnostnej zóny v bezprostrednej blízkosti oboch arén. Vstup do nej bude cez kontrolu, ktorá zahŕňa vizuálnu kontrolu vstupenky, prechod rámovým detektorom a prípadnú kontrolu hmatom.

„Do bezpečnostnej zóny i do hál je povolený vstup s pánskou príručnou taškou, dámskou kabelkou či malým batôžkom. Všetko ostatné, čo sa nedá uložiť pri sedadlách v hľadisku tak, aby to neobťažovalo ďalších návštevníkov, nie je povolené. Rovnako je zakázané aj vnášanie jedál a nápojov. Pri oboch štadiónoch budú zriadené úschovne, v ktorých si môže návštevník odložiť zadarmo nepovolené predmety či veľkú batožinu. Prosíme fanúšikov o trpezlivosť pri vstupných kontrolách,“ povedal bezpečnostný manažér bratislavskej haly Marek Bednárik.

Do bezpečnostnej zóny v bezprostrednom okolí štadióna nie je podľa organizátorov povolené prinášať zakázané predmety, ako napríklad strelné i chladné zbrane, pyrotechniku, akékoľvek jedlo a nápoje, píšťalky, vuvuzely, megafóny, baterky, laserové ukazovadlá a iné. Takisto nie je možné priniesť vlajky na železných alebo drevených tyčiach.

Na zápasy treba chodiť v predstihu

Povolené sú len vlajky na plastových tyčiach s maximálnou dĺžkou 1,5 metra. Diváci takisto nemajú povolené fotiť alebo nahrávať si zápasy pre komerčné účely, pretože majiteľmi práv sú televízne spoločnosti a akreditovaní zástupcovia médií.

Zimný štadión otvárajú jeden a pol hodiny pred začiatkom stretnutia. Organizátori upozorňujú fanúšikov, aby prišli na zápasy v dostatočnom predstihu a nezmeškali zápasy pre bezpečnostné kontroly.

„Bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá. Problémom chceme predovšetkým predchádzať. Naším cieľom je, aby majstrovstvá sveta boli pre všetkých príjemným sviatkom a oslavou hokeja,“ povedal riaditeľ organizačného výboru majstrovstiev sveta v hokeji Igor Nemeček.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa začínajú v piatok 10. mája v Bratislave a v Košiciach.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zdroj: Webnoviny.sk – Čo si môžete vziať na MS v hokeji 2019 a aké bezpečnostné opatrenia vás čakajú pri vstupe na štadión? © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.