Ďalšia šiitská mešita v Afganistane bola terčom bombového útoku, ktorý usmrtil desiatky ľudí

Share

15.10.2021 (Webnoviny.sk) – Počet obetí piatkového samovražedného bombového útoku na šiitskú mešitu plnú veriacich v juhoafganskej provincii Kandahár stúpol na najmenej 47 mŕtvych.

Ako uviedlo hnutie Taliban, pri explóziách utrpelo zranenia minimálne 70 ďalších osôb. Predtým hovorca Talibanu Bilal Karími hlásil 32 mŕtvych a 68 zranených.

Nešťastie sa stalo týždeň po tom, čo pri bombovom útoku Islamského štátu prišlo o život v šiitskej mešite na severe Afganistanu 46 ľudí.

Ďalšie krviprelievanie vyvoláva obavy, že Islamský štát, nepriateľ Talibanu i Západu, sa usiluje o posilnenie svojho postavenia v Afganistane.

Piatkové modlitby v mešitách zvyčajne priťahujú stovky ľudí. Podľa očitých svedkov nastali dovedna štyri explózie – dve vonku a dve vo vnútri. Jeden útočník údajne odpálil výbušniny pred vchodom a ďalší to urobil medzi veriacimi priamo v mešite. Tretieho podozrivého útočníka zastrelila bezpečnostná služba pred mešitou.

Viac k témam: Bombový útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalšia šiitská mešita v Afganistane bola terčom bombového útoku, ktorý usmrtil desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...