Úvod  >  Článok:  Danko je presvedčený, že odvody pre reťazce nezvýšili ceny potravín, Sulík by ich však zrušil

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a solidarita (SaS) zruší odvody pre obchodné reťazce ako prvú vec v prípade, že sa po nasledujúcich parlamentných voľbách dostane do vlády.

Zrušenie odvodov by pomohlo

Predsedovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi to v nedeľu v relácii RTVS O 5 minút 12 povedal líder SaS Richard Sulík. „Zrušenie odvodov pre reťazce by okamžite pomohlo ľuďom,“ povedal Sulík.

S Dankom sa zhodne, že dane pre právnické osoby treba znížiť, no ľutuje, že to neprišlo skôr, lebo Slovensko roky zažívalo len zvyšovanie daní.

Zníženie DPH na potraviny podľa neho v súčasnej vládnej koalícii neprejde. Sulík tiež vyjadril presvedčenie, že koalícia je rozhádaná.

Danko chce začať riešiť problémy ľudí

Danko trvá na tom, že na Slovensku nie je žiadna koaličná kríza. Informoval, že v stredu sa stretne koaličná rada, kde sa budú lídri baviť o mnohých problémoch vrátane znižovania daní, a to aj DPH, a o rôznych predstavách koaličných strán.

„Koalícia je manželstvo z rozumu a raz sa skončí. Chcem už začať riešiť problémy ľudí,“ vyhlásil Danko a zdôraznil, že niekedy je v záujme dobrej veci nutné politicky zatlačiť. Predseda SNS tvrdí, že Slovensko je lídrom v raste cien potravín v EÚ. Je tiež presvedčený, že odvod pre obchodné reťazce nezvýšil ceny potravín.

„ Ceny potravín tu priebežne rastú a rástli by aj po zrušení odvodu. Reťazce si tu totiž robia, čo chcú. Jediná cesta je zníženie DPH,“ zdôraznil. Danko dúfa, že nový minister financií bude ochotný znižovať dane.

Viac k témam: ceny potravín, dane, DPH daň z pridanej hodnoty, koaličná kríza, minister financií, nový minister financií, odvod pre obchodné reťazce, parlamentné voľby, SaS Sloboda a Solidarita, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko je presvedčený, že odvody pre reťazce nezvýšili ceny potravín, Sulík by ich však zrušil © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním