Kategórie
Šport

Djokovič môže obhájiť titul na Wimbledone, očkovanie proti koronavírusu už nie je povinnosťou

Srb ovládol londýnsky Wimbledon už šesťkrát, dovedna má na svojom konte 20 grandslamových titulov.

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič sa môže predstaviť na treťom grandslamovom turnaji sezóny londýnskom Wimbledone napriek tomu, že nie zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19.

Djokovič môže obhájiť titul

Ako v utorok informovala výkonná šéfka organizujúceho All England Clubu Sally Boltonová, očkovanie už nie je podmienkou na vstup do krajiny, preto už Srbovi nič nestojí v ceste za obhajobou titulu z vlaňajška.

Boltonová tiež poznamenala, že očkovanie proti koronavírusu síce nie je povinné, k vakcinácii povzbudzuje všetkých hráčov. Turnaj na „posvätnej“ londýnskej tráve sa začne 27. júna.

Tridsaťštyriročná jednotka svetového rebríčka ATP nútene absentovala na januárovom Australian Open v Melbourne, keďže nebol zaočkovaný proti koronavírusu a nesplnil podmienky na vstup do krajiny. Z Austrálie ho deportovali tesne pred začiatkom úvodného grandslamového podujatia roka.

Odporca očkovania dostal stopku

Djokovič tiež vynechal tohtoročné turnaje v USA (Indian Wells a Miami), jeho ceste do krajiny bránila absencia očkovania.

Novak Djokovič sa môže predstaviť aj na Roland Garros v Paríži, Francúzi taktiež nevyžadujú očkovanie cudzincov pri vstupe do krajiny.

Postoj organizátorov US Open je zatiaľ otvorený, pričom hodlajú akceptovať a dodržiavať akékoľvek predpisy americkej vlády týkajúce sa očkovania proti COVID-19. Srb ovládol londýnsky Wimbledon už šesťkrát, dovedna má na svojom konte 20 grandslamových titulov.

Viac k témam: ATP Cup, Australian Open v Melbourne, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Roland Garros
Zdroj: Webnoviny.sk – Djokovič môže obhájiť titul na Wimbledone, očkovanie proti koronavírusu už nie je povinnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version