Úvod  >  Článok:  Drvivá väčšina Slovákov má strach z ekonomickej krízy a hromadného prepúšťania

19.4.2020 (Webnoviny.sk) – Strach z krízy, ktorá prinesie hromadné prepúšťanie, pociťuje drvivá väčšina Slovákov. Až 71 percent ľudí očakáva výrazne negatívne dopady a má obavy z hromadného prepúšťania. Pozitívnejšie zmýšľanie potvrdilo iba 20 percent respondentov.

Vyplýva to z prieskumu portálu Platy.sk, do ktorého sa zapojilo 915 respondentov. Portál Platy.sk patrí do portfólia spoločnosti Profesia.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Obavy ľudí sú väčšie na západnom Slovensku ako na východe. Kým v Trnavskom či Trenčianskom kraji má strach z hromadného prepúšťania takmer 80 percent ľudí, v prešovskom regióne odpovedalo negatívne zhruba 64 percent respondentov.

Prepúšťanie spôsobuje obavy najviac ľuďom v Žilinskom, Trenčianskom a Trnavskom kraji. Naopak, najpozitívnejšie dopady očakávajú ľudia v Prešovskom, Banskobystrickom či Košickom kraji.

Prepúšťanie je aktuálne strašiakom pre veľký počet zamestnancov. Takmer rovnaké obavy potvrdzujú pracovníci s vysokoškolským aj stredoškolským vzdelaním.

Obavy zo straty práce potvrdilo viac ako 72,4 percenta ľudí s vysokoškolským vzdelaním a 70,2 percenta ľudí s ukončenou strednou školou.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, hromadné prepúšťanie, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Drvivá väčšina Slovákov má strach z ekonomickej krízy a hromadného prepúšťania © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním