Úvod  >  Článok:  Dzurinda si prevezme cenu Vízia pre Európu, ocenili jeho prácu na čele slovenskej vlády

Dzurinda si prevezme cenu Vízia pre Európu, ocenili jeho prácu na čele slovenskej vlády

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský expremiér a v súčasnosti prezident Centra Wilfrieda Martensa Mikuláš Dzurinda si v Českej republike prevezme ocenenie Vízia pre Európu.

Cenu si prevezme v Prahe

Cenu každoročne udeľuje český rezort zahraničných vecí na úvod konferencie Pražského európskeho summitu.

Laureátmi tejto ceny z minulých rokov sú napríklad britský profesor Timothy Garton Ash, či európska ombudsmanka Emily O’Reillyova. Dzurinda si cenu prevezme v pondelok večer v sídle Ministerstva zahraničných vecí v Prahe.

Ocenil jeho prácu na čele vlády

Ako uviedol autor návrhu na udelenie ceny minister zahraničných vecí Českej republiky Tomáš Petříček, Dzurinda predstavuje prínos v období, ktoré rozhodovalo o budúcnosti Slovenska a Česka.

Rád by som touto cenou ocenil prácu Mikuláša Dzurindu na čele slovenskej vlády a ministerstva zahraničných vecí v dobe, rozhodujúcej o budúcnosti našich štátov,“ povedal Petříček.

Český minister tiež doplnil, že myšlienkou tohtoročného Pražského európského summitu je najmä príspevok stredoeurópskeho regiónu k stavbe spoločného európskeho domu.

Viac k témam: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Dzurinda si prevezme cenu Vízia pre Európu, ocenili jeho prácu na čele slovenskej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním