Európska komisia navrhla núdzovú pomoc pre Ukrajinu, mala by dostať viac ako miliardu eur

1.2.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia predložila návrh nového programu núdzovej makrofinančnej pomoci pre Ukrajinu vo výške až 1,2 miliardy eur. Ako informuje oficiálna stránka výkonného orgánu Európskej únie, tieto prostriedky pomôžu Ukrajine riešiť jej hospodárske a politické problémy a zároveň posilnia snahy Ukrajiny o budovanie štátu.

EÚ v týchto ťažkých časoch stojí pri ukrajinskom ľude. Komisia dnes spravila ďalší krok v súvislosti s balíkom pomoci vo výške 1,2 miliardy eur, o ktorom som informovala minulý týždeň,“ povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Rýchle prijatie tohto návrhu Radou Európskej únie a Európskym parlamentom umožní Komisii okamžite vyplatiť Ukrajine prvú časť prostriedkov vo výške 600 miliónov eur. Ak EÚ posúdi, že Ukrajina dosiahla pozitívne výsledky pri implementácii dohodnutých krátkodobých politických opatrení, Komisia uvoľní aj druhú časť financií.

EÚ v ostatných rokoch poskytla Ukrajine výraznú pomoc. Od roku 2014 dostal Kyjev od únie a európskych finančných inštitúcií viac ako 17 miliárd eur v podobe grantov a pôžičiek.

Viac k témam: Finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia navrhla núdzovú pomoc pre Ukrajinu, mala by dostať viac ako miliardu eur © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.