Site icon Spišiakoviny

Európska komisia predĺžila platnosť dočasného rámca štátnej pomoci počas pandémie, pridala aj dve nové opatrenia

18.11.2021 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) vo štvrtok predĺžila do 30. júna budúceho roka platnosť dočasného rámca štátnej pomoci počas pandémie koronavírusu, ktorého uplatňovanie sa malo skončiť v závere decembra tohto roka.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Predĺženie platnosti rámca umožní členským štátom Európskej únie (EÚ) pokračovať v realizácii programov podpory firiem a zabezpečiť, že tie, ktoré stále postihuje koronakríza, náhle nezostanú bez pomoci. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Dve nové opatrenia

S cieľom zrýchliť zotavovanie ekonomiky EK zároveň rozhodla o pridaní dvoch nových opatrení. Prvým opatrením je podpora investícií s cieľom pomôcť členským krajinám riešiť výpadok investícií počas koronakrízy.

Druhým je podpora solventnosti s cieľom kumulovať zdroje súkromných fondov a poskytovať ich na investície do malých a stredných podnikov vrátane startupov.

Predĺženie o šesť mesiacov

„Od vypuknutia pandémie dočasný rámec štátnej pomoci umožnil členským štátom poskytovať cielenú a primeranú podporu firmám,“ uviedla eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

„Dnes (18. novembra pozn. redakcie) sme predĺžili jeho uplatňovanie o šesť mesiacov do konca júna budúceho roka. Čiastočné predĺženie poskytuje príležitosť na koordinované ukončenie krízových opatrení. Na druhej strane budeme naďalej monitorovať rast počtu prípadov ochorenia COVID-19 a iných rizík pre ekonomické zotavovanie,“ dodala Vestagerová.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronakríza, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia predĺžila platnosť dočasného rámca štátnej pomoci počas pandémie, pridala aj dve nové opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version