Site icon Spišiakoviny

Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne

25.9.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia vo štvrtok skonštatovala, že v niektorých členských štátoch, ktoré zavádzajú drastické opatrenia proti šíreniu koronavírusu, je momentálne situácia horšia ako v marci.

Rekordy vo Francúzsku

Deň po nariadení prísnejších opatrení týkajúcich sa testovania zaznamenali vo Francúzsku rekordný denný počet infikovaných – vyše 16-tisíc prípadov.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis zasa varoval, že v Aténach bude možno potrebné opätovné zavedenie obmedzenia pohybu obyvateľstva, pokiaľ nebude verejnosť schopná pomôcť pri znižovaní nových prípadov rešpektovaním dištančných opatrení a nosením tvárových masiek.

Izrael, ktorý minulý týždeň zatvoril školy a zaviedol početné obmedzenia na pracoviskách a pri voľnočasových aktivitách, v rámci druhého celonárodného „lockdownu“ vo štvrtok ešte viac sprísnil svoje pravidlá.

Hospodársky výhľad je priaznivejší

Väčšina pracovísk a obchodov bude uzatvorená, pričom modlitebné stretnutia a demonštrácie budú prísne regulované.

Tvrdé opatrenia zavedené počas skoršej fázy pandémie koronavírusu, ktorý dosiaľ potvrdili u viac ako 30 miliónov ľudí a spôsobil smrť takmer milióna osôb, ochromili podniky a nasmerovali svetovú ekonomiku do recesie.

Medzinárodný menový fond však vo štvrtok uviedol, že hospodársky výhľad je v súčasnosti priaznivejší ako v júni. Hovorca Gerry Rice naznačil, že niektoré časti globálnej ekonomiky „začínajú otáčať hlavami“, no dodal, že výhľadovo to vyzerá „veľmi náročne“.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version