Farmári protestujú ďalej, vyrážajú na protestnú jazdu na koňoch naprieč Slovenskom

Farmári protestujú ďalej, vyrážajú na protestnú jazdu na koňoch naprieč Slovenskom

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Iniciatíva poľnohospodárov v pondelok 25. marca pokračuje v protestoch farmárov a vyráža z centrály v Gyňove – Hospodársky dvor Gyňov na protestnú jazdu na koňoch smerom do Bratislavy.

Cieľom protestnej jazdy je vyzvať občanov Slovenska k podpísaniu petície na odvolanie ministerky pôdohospodárstva SR Gabriely Matečnej.

Petícia na odvolanie ministerky

O nečakanom a netradičnom proteste informovali farmári z Iniciatívy poľnohospodárov až v nedeľu neskoro večer na svojej stránke na sociálnej sieti – v udalosti s názvom Dosť bolo Matečnej! Protestná jazda na koňoch naprieč Slovenskom.

„Petíciu na odvolanie ministerky Matečnej sme odovzdali 21. marca 2019 na Úrade vlády SR spolu s iniciatívou My sme les a lesníckou výzvou Odmietame. K tejto výzve sa pripojili aj iné iniciatívy. Ďalším cieľom tejto protestnej jazdy je vyzvať občanov na verejné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční 29. marca 2019, t. j. v piatok, o 17:00 hod. pred Úradom vlády SR v Bratislave. Vo výzve bol uvedený tento dátum ako čas odchodu ministerky Matečnej z kresla,“ uviedli farmári v udalosti.

Z 10 jabĺk je dovezených sedem

Farmári z Iniciatívy poľnohospodárov obhajujú svoje ďalšie protesty tým, že podľa nich ministerka Matečná docielila, že slovenskí farmári skončili protestujúci a na kolenách pod mostom SNP v Bratislave. Problémom má byť najmä potravinová sebestačnosť SR a konanie ministerky.

„Z desiatich jabĺk je na Slovensko dovezených sedem. Potravinová sebestačnosť Slovenska je 37 %. Pani ministerka nerešpektuje rozhodnutia súdov. Pani ministerka kryje subvenčné podvody. Slovensko sa počas jej vlády v kresle ministerstva ocitlo na chvoste produkcii krajín EÚ, potravín s názvom ‚slovenské‘. Európska komisia konštatovala pri svojej poslednej decembrovej kontrole, že takýto stav, aký je na Slovensku, v iných krajinách neexistuje,“ tvrdia farmári z Iniciatívy poľnohospodárov.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná bola podľa Iniciatívy poľnohospodárov tou osobou, ktorá z pozície šéfky Slovenského pozemkového fondu podpísala zmluvy obvinenej „grófke“ Roškovej a mala by za to niesť trestnoprávnu zodpovednosť. „Pôdohospodársky rezort naprieč svojím celým spektrom, ochranári, lesníci, poľnohospodári, kričia hlasným – Máme toho dosť! Odíďte!,“ odkázali protestujúci farmári v udalosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest farmárov v Bratislave

Viac k témam: farmári, Iniciatíva poľnohospodárov, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV), protest farmárov, SPF Slovenský pozemkový fond
Zdroj: Webnoviny.sk – Farmári protestujú ďalej, vyrážajú na protestnú jazdu na koňoch naprieč Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.