FC Liverpool sa na Stamford Bridge musí zaobísť bez kouča Kloppa, mal pozitívny test na koronavírus

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Nedeľňajší šláger anglickej futbalovej Premier League medzi londýnskou Chelsea a tímom FC Liverpool bude bez hlavného trénera hostí Jürgena Kloppa.

Nemecký kouč mal totiž pozitívny test na koronavírus a v súlade s predpismi zamieril do izolácie, v ktorej strávi nejaký čas.

Povinnosti preberie asistent

Povinnosti hlavného kormidelníka počas súboja v Londýne preberie Kloppov asistent Pepijn Lijnders, ktorý pravdepodobne bude dohliadať aj na prípravu mužstva v ďalších dňoch.

Vedenie klubu z Anfield Road pred súbojom na pôde obhajcu prvenstva v Lige majstrov informovalo, že okrem trénera Kloppa diagnostikovali COVID-19 aj u troch hráčov „The Reds“.

V karanténe sú aj ďalší traja členovia realizačného tímu FC Liverpool, u ktorý je podozrenie na nákazu.

Súboj o druhú priečku

Zápas na Stamford Bridge v nedeľu podvečer bude priamy súboj o druhú priečku v tabuľke Premier League. Londýnčania doteraz v 20 dueloch nazbierali 42 bodov, futbalisti Liverpoolu z 19 zápasov vyťažili 41 bodov.

Na čele hodnotenia je Manchester City s 53 bodmi, na štvrtej pozícii je priebežne londýnsky Arsenal s 35 bodmi.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Liverpool sa na Stamford Bridge musí zaobísť bez kouča Kloppa, mal pozitívny test na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.