FIFA potrestala svojho bývalého viceprezidenta za branie úplatkov doživotným dištancom

2.10.2019 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) uložila doživotný dištanc bývalému viceprezidentovi tejto organizácie Eugeniovi Figueredovi.

Dôvodom je úplatkárstvo, ktoré bolo vystavené rozsiahlemu americkému federálnemu vyšetrovaniu korupcie v medzinárodnom futbale.

Uruguajčanovi bola tiež uložená pokuta milión švajčiarskych frankov, no zatiaľ nie je jasné, ako bude FIFA vymáhať zaplatenie tejto sumy.

Etický výbor FIFA považuje uruguajského úradníka vinným za úplatky v rokoch 2004 až 2015. Tie súvisia s predajom mediálnych a marketingových práv pre juhoamerické súťaže.

Dnes 87-ročného Figuereda zadržali v máji 2015 vo Švajčiarsku a po siedmich mesiacoch ho poslali do rodnej krajiny, hoci o vydanie žiadali americké orgány.

S prihliadnutím na vysoký vek a zlý zdravotný stav bol v domácom väzení v Uruguaji. Následne sa priznal k prijatiu úplatkov v miliónoch dolárov za vysielacie práva.

Viac k témam: korupcia, úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – FIFA potrestala svojho bývalého viceprezidenta za branie úplatkov doživotným dištancom © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.