Firma ZKW Slovakia rozšírila závod pri Topoľčanoch, do nových priestorov investovala milióny eur

Share

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť ZKW Slovakia, ktorá sa venuje výrobe systémov osvetlenia a elektroniky pre automobilový sektor, rozšírila svoj závod v Krušovciach. Nové priestory si vyžiadali investíciu 45 mil. eur. Celková plánovaná investícia na najbližšie tri roky pritom má dosiahnuť hodnotu približne 155 mil. eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v nových priestoroch pracuje 250 zamestnancov.

Koncern ZKW Group je dodávateľom inovatívnych prémiových osvetľovacích systémov a elektroniky pre automobilový priemysel. Koncern vo svojich ôsmich závodoch, v siedmich krajinách, zamestnáva viac ako 9 700 ľudí.

Takmer štvrtinu z celkového počtu pracovníkov zamestnáva ZKW Slovakia, ktorá odštartovala výrobné procesy v Krušovciach pri Topoľčanoch v roku 2007. Dnes je druhým najväčším závodom skupiny. Vyrába pre popredné automobilové značky ako je napríklad BMW, AUDI, VW, Ford, Škoda, Porsche, Opel, Volvo, Jaguar Land Rover, Daimler, KTM.

Viac k témam: automotive, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk – Firma ZKW Slovakia rozšírila závod pri Topoľčanoch, do nových priestorov investovala milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Automobilový priemyseľEkonomika

Mohlo by sa vám páčiť...