Ford chce vytvoriť najväčšiu sieť nabíjacích staníc pre elektromobily v Severnej Amerike

Share

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – Americká automobilka Ford ohlásila vytvorenie najväčšej siete nabíjacích staníc pre elektromobily v Severnej Amerike. Na rozdiel od výrobcu elektrických áut Tesla Ford nebudoval sieť samostatne, ale v spolupráci s firmami Greenlots a Electrify America vytvoril sieť s názvom FordPass Charging Network, ktorej súčasťou bude viac ako 12 tis. nabíjacích staníc v USA a Kanade. Spoločnosť Tesla má v USA podľa údajov amerického ministerstva energetiky 4 375 verejných nabíjacích miest. Informuje o tom portál cnn.com.

Kým nabíjacie miesta Tesly môžu používať iba automobily tejto značky, FordPass Charging Network bude dostupná pre väčšinu iných elektrických áut.

Ford zároveň oznámil, že spolupracuje s Amazon Home Services na inštalácii domácej nabíjačky pre zákazníkov, ktorí sú kúpia elektrické auto Ford. Automobilka má začať na budúci rok predaj elektrického vozidla SUV a vyvíja elektrickú verziu pickupu Ford F-150.

Viac k témam: elektromobily, FordPass Charging Network, nabíjacie stanice pre elektromobily
Zdroj: Webnoviny.sk – Ford chce vytvoriť najväčšiu sieť nabíjacích staníc pre elektromobily v Severnej Amerike © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Automobilový priemyseľEkonomika

Mohlo by sa vám páčiť...