Foto: Autobus v Mělníku prerazil zvodidlá a zrútil sa do niekoľkometrovej hĺbky

PRAHA 18. februára (WebNoviny.sk) – Nehoda autobusu obmedzila v pondelok ráno dopravu v meste Mělník v Stredočeskom kraji. Autobus prerazil zvodidlá pri kruhovom objazde a zrútil sa zo zrázu do niekoľkometrovej hĺbky.

Autobus spadol z niekoľkometrového zrázu

Zranenia utrpeli vodič a dve cestujúce, záchranári ich previezli do nemocnice. Nehoda sa podľa webu dopravniinfo.cz stala okolo piatej hodiny ráno. Na mieste zasahujú zložky Integrovaného záchranného systému.

„Nehoda sa stala na kruhovom objazde na odbočke na prístav. Autobus spadol z niekoľkometrového zrázu,“ povedal portálu iDNES.cz hovorca stredočeských hasičov Petr Svoboda.

Traja zranení v nemocnici

V autobuse boli traja ľudia – vodič a dve ženy, jedna z cestujúcich sa vo vozidle zasekla. „Vodič a jedna zo žien utrpeli stredne ťažké poranenia. Vodič bol pri zásahu podchladený,“ uviedla hovorkyňa stredočeskej záchranky Petra Effenbergerová.

Druhá žena utrpela ťažšie poranenia. „Tu bol zásah záchranárov intenzívnejší. Žena má ťažké zranenia hlavy, záchranári ju pripojili k umelej pľúcnej ventilácii,“ opísala Effenbergerová. Všetkých troch previezli sanitkami do pražskej Vinohradskej nemocnice.

Či malo podiel na nehode zlé počasie alebo námraza na ceste, zatiaľ nie je jasné a ukáže to až vyšetrovanie, uvádza portál.

Viac k témam: dopravná nehoda, Mělník, nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Autobus v Mělníku prerazil zvodidlá a zrútil sa do niekoľkometrovej hĺbky © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.