Foto: Colníci chceli odhaliť nelegálnu výrobňu alkoholu, našli falzifikáty energetických nápojov

Share

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy a z Colného úradu Trnava odhalili v Šamoríne takmer 40 000 plastových fliaš naplnených falzifikátom energetického nápoja.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová, fľaše sa v skladových priestoroch nielen plnili, ale aj označovali etiketou známej značky.

Kriminalisti preto informácie preverili so zástupcom majiteľa ochrannej známky. Ten potvrdil, že ide o tovar porušujúci právo na duševné vlastníctvo,“ povedala Skokanová s tým, že pôvodne v skladových priestoroch predpokladali colníci nelegálnu výrobu alkoholu.

V súvislosti s objavenými falzifikátmi colníci štyri osoby vypočuli. „Predbežná škoda spôsobená majiteľovi ochrannej známky bola vyčíslená na 60 000 eur. V prípade ďalej koná vyšetrovateľ finančnej správy. Ten začal v danej veci trestné stíhanie pre trestný čin porušovania práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu podľa trestného zákona,“ uviedla Skokanová. Dodala, že páchateľovi hrozí trest jeden až päť rokov väzenia.

Viac k témam: colníci, falzifikát
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Colníci chceli odhaliť nelegálnu výrobňu alkoholu, našli falzifikáty energetických nápojov © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Slovensko

Mohlo by sa vám páčiť...