Úvod  >  Článok:  Foto: Mladík skončil v policajnej cele, zrejme má na svedomí 18 vlámačiek do áut

Foto: Mladík skončil v policajnej cele, zrejme má na svedomí 18 vlámačiek do áut

9.8.2019 (Webnoviny.sk) – Novozámockí policajti objasnili 18 vlámačiek do áut. Na svedomí ich má zrejme jeden páchateľ. Ako informovala nitrianska krajská polícia, z pokračujúceho prečinu krádeží vlámaním je obvinený 22-ročný mladík.

Poškodením áut a krádežami spôsobil škody za viac ako 3 600 eur. Obvinený je v policajnej cele, vyšetrovateľ podal podnet na jeho vzatie do väzby.

 

Vlamačky do OMV NZ

NEROBTE TO! TÍTO MAJITELIA ÁUT PRIŠLI O PENIAZE A DOKLADY Polícia v Nových Zámkoch objasňuje prípady krádeží vlámaním do osobných áut. Počas víkendu sme prijali dve oznámenia, kedy páchateľ zámkovou dlažbou rozbil okno na Forde Focus a Škode Rapid. Z jedného si odniesol značkovú peňaženku s finančnou hotovosťou 450 eur a platobnými kartami a z druhého vozidla taktiež peňaženku s obsahom 170 eur, dokladmi a platobnými kartami. Polícia v Nových Zámkoch už v predchádzajúcich dvoch mesiacoch riešila 8 takýchto prípadov. Vodiči by mali pamätať na to, že motorové vozidlo nie je a ani nemôže slúžiť ako bezpečnostná schránka na úschovu vecí. Všetky voľne a viditeľne ponechané veci v motorovom vozidle sú lákadlom pre zlodejov, pričom ich krádež trvá len pár sekúnd.Polícia odporúča, že aj keď opúšťate vozidlo len na malú chvíľu, vezmite si svoje cennosti so sebou a presvedčte sa, či ste riadne zamkli auto.Ak si ich so sebou neberiete, uložte ich aspoň do batožinového priestoru, nech zbytočne nepriťahujú zvedavé oči ľudí. V aute by ste si nemali odkladať ani technický preukaz či iné doklady. Je na nich množstvo údajov, ktoré sa v nesprávnych rukách dajú ľahko zneužiť.Ak predsa len nájdete svoje auto násilne otvorené, ihneď kontaktujte políciu na čísle 158.Kriminalisti v Nových Zámkoch na objasnení týchto prípadov intenzívne pracujú. Vyšetrovateľ Policajného zboru vedie trestné stíhanie vo veci pre zločin krádeže vlámaním. Ďakujeme, že ste zodpovední. Robíte to pre seba.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Nitriansky kraj Pondelok 22. júla 2019

Viac k témam: krádež
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Mladík skončil v policajnej cele, zrejme má na svedomí 18 vlámačiek do áut © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním