Foto: Obchodná ulica v Bratislave budú stráženejšia, vybudujú aj novú stanicu mestskej polície

BRATISLAVA 5. júna (WebNoviny.sk) – Obchodná ulica v Bratislave patrí medzi najnavštevovanejšie nočné zóny v hlavnom meste a v posledných rokoch sa v tejto lokalite stalo viacero vážnych incidentov.

Súbor komplexných opatrení

Na stredajšej tlačovej konferencií primátor mesta Bratislava Matúš Vallo informoval, že spolu s Policajným zborom a Mestskou políciou Bratislava pracujú na súbore komplexných opatrení, ktorý ma zahŕňať aj koordinovanú spoluprácu medzi prevádzkovateľmi podnikov, obyvateľmi a terénnymi pracovníkmi.

Zároveň pracujú na výstavbe stanice mestskej polície na Obchodnej ulici, ktorá zvýši bezpečnosť v meste, prinesie nový model fungovania a bude viac otvorená ľuďom.

Na stanici bude pôsobiť tím špeciálnej zásahovej jednotky, ktorý bude pripravený na okamžitú akciu. Vybratí policajti absolvujú výcvik špeciálnych zručností a oboznámia sa so špecifickými vedomosťami v tejto lokalite.

Rozšírenie kamerového systému

Okrem výstavby policajnej stanice, mesto pracuje na rozšírení kamerového systému na Obchodnej ulici.

„ Počas nových služieb v novozriadenej stanici mestskej polície, bude sedieť jeden policajt, ktorý bude sledovať kamery a bude hliadke, ktorá je vonku, poskytovať určitú podporu. Bude akýmisi rozšírenými očami na celú lokalitu, aby vedel zložky aktívne a v krátkom reakčnom čase posielať tam, kde treba,“ informoval šéf mestských policajtov Marek Gajdoš.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Nová stanica mestskej polície na Obchodnej ulici v Bratislave (vizualizácia)

„Tvrdé opatrenia zo strany polície a mestskej polície sú nevyhnutnosťou. Potrebujeme tlačiť aj na prevádzkovateľov podnikov, aby sledovali, čo sa deje nielen v ich podniku, ale aj vo verejnom priestore. Aj na tom sa podieľajú ich zákazníci. A presne k tomuto smeruje vedenie mesta, zainteresovať do riešenia problému všetkých, nespoliehať sa len na vyššiu prítomnosť polície,“ dodal Vallo.

V marci tohto roka, polícia posilnila hliadky počas piatkov a sobôt na Obchodnej ulici a aktuálne tieto hliadky posilňujú aj o jedného psovoda. Na Obchodnej ulici a priľahlých uličkách posilnila hliadky aj mestská polícia, uviedol šéf mestských policajtov Marek Gajdoš.

https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/nova-stanica-mestskej-policie-na-obchodnej-ulici-v-bratislave-vizualizacia/

Viac k témam: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, Obchodná ulica v Bratislave, primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Obchodná ulica v Bratislave budú stráženejšia, vybudujú aj novú stanicu mestskej polície © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.