Foto: Policajti zadržali Milana, ktorý mal kopnúť futbalistu v závere zápasu Slovana s Trnavou

18.9.2019 (Webnoviny.sk) – Intenzívne vyšetrovanie priviedlo bratislavských policajtov k zadržaniu a obvineniu aj druhého z mužov, ktorý bol podozrivý z napadnutia jedného z futbalistov v hektickom závere nedeľňajšieho zápasu najvyššej slovenskej súťaže Slovan Bratislava – Spartak Trnava (2:0).

Obvinenie pre prečin výtržníctva

„Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie poverený príslušník vzniesol obvinenie pre prečin výtržníctva 25-ročnému Milanovi P. z Púchova. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania mal obvinený dňa 15. 9. 2019 v čase krátko pred 20.00 h spolu s doposiaľ nestotožnenou skupinou fanúšikov preskočiť plot tribúny a dostať sa na hraciu plochu, kde mal kopnúť do oblasti rebier jedného z futbalistov,“ informuje polícia SR pre Bratislavský kraj na svojom facebookovom profile.

Pri zisťovaní totožnosti páchateľa nepomohli policajtom kamerové záznamy z futbalového štadióna, ktoré sú súčasťou jeho zabezpečenia, ale kvalitné zábery z priebehu incidentu, ktoré poskytli médiá. Milan P. bol následne obvinený na základe operatívno-pátracej činnosti vo večerných hodinách 17. septembra policajtmi Pohotovostného policajného útvaru KR PZ v Bratislave.

Zadržaný v Púchove

Policajtmi odboru kriminálnej polície OR PZ v Bratislave III bol zadržaný v meste Púchov a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie.

„Menovaný bol umiestnený do cely policajného zaistenia za účelom vykonania ďalších procesných úkonov. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody až na tri roky,“ dopĺňa Polícia Slovenskej republiky na facebooku.

Už predtým polícia v predmetnom prípade futbalového zápasu informovala o obvinení z výtržníctva 44-ročného Stefana z Rakúska. Podľa doterajšieho vyšetrovania aj tento rakúsky občan so skupinou fanúšikov preskočil plot tribúny a dostal sa na hraciu plochu. Ako uviedla bratislavská krajská polícia, naznačil kopnutie hráča, ku ktorému nedošlo, keďže obvinený spadol na zem.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Policajti zadržali Milana, ktorý mal kopnúť futbalistu v závere zápasu Slovana s Trnavou © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.