Úvod  >  Článok:  Foto: Hustý dym zahalil celé mesto, v Martinskej teplárenskej horeli dopravné pásy

Foto: Hustý dym zahalil celé mesto, v Martinskej teplárenskej horeli dopravné pásy

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Od skorých ranných hodín hasiči zasahujú pri požiari skládky uhlia v areáli martinskej teplárne.

Martinčania sa v pondelok zobúdzali do zadymeného rána. Dôvodom bol požiar v areáli Martinskej teplárenskej, v dôsledku ktorého zahalil dym prakticky celé mesto. Pôvodné informácie hovorili o požiari uhlia, nakoniec však horeli dopravné pásy na prevádzke zauhľovania.

Príčinu požiaru zisťujú

Hasiči zasahovali pri požiari v areáli martinskej teplárne od skorých ranných hodín. „Martinskí hasiči boli vyslaní na Robotnícku ulicu k požiaru zauhľovacieho zariadenia pred 4:30. K požiaru boli povolaní aj dobrovoľní hasiči z Priekopy a Koštian nad Turcom. Rýchlym zásahom hasiči požiar čoskoro lokalizovali a nedošlo k jeho rozšíreniu na skládku uhlia. Pár minút po 07:00 bol požiar uhasený,“ informovala o zásahu Miroslava Ondrichová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline. Podľa jej slov nebola pri požiari žiadna osoba zranená ani usmrtená, pričom príčinu vzniku požiaru zisťujú.

Martinská radnica vo svojej rannej informácii k požiaru odporúčala obyvateľom nevetrať, používať rúšku a vzhľadom na zníženú viditeľnosť zvýšiť opatrnosť pri používaní motorových vozidiel.

Skládka uhlia nebola zasiahnutá

K vzniknutej situácii sa vyjadrilo aj vedenie akciovej spoločnosti Martinská teplárenská.

„Na prevádzke zauhľovania došlo k požiaru dopravných pásov, skládka hnedého uhlia požiarom zasiahnutá nebola. V súvislosti s horiacimi dopravníkmi boli na viacerých miestach mesta Martin uskutočnené merania kvality ovzdušia, ktoré nepreukázali zdravie ohrozujúce zvýšenie emisií a tuhých znečisťujúcich látok. Situácia je stabilizovaná a nepredstavuje riziko pre zdravie obyvateľov. Prevádzka na zdroji tepla je zabezpečená a dodávka tepla je bez obmedzení. V súčasnosti spolupracujeme so záchrannými zložkami na identifikácii príčin vzniku požiaru,“ uvádza sa vo vyjadrení martinskej teplárne.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Požiar uhlia v Martine zadymil celé mesto, polícia varuje pred zlou viditeľnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním