Foto: Prezidentka Čaputová si počas návštevy Martina pripomenula výročie Martinskej deklarácie

29.10.2019 (Webnoviny.sk) – Stretnutím s primátorom Jánom Dankom v priestoroch martinskej radnice začala svoj utorňajší regionálny výjazd v Martine prezidentka Zuzana Čaputová. Položením venca k pamätnej tabuli si zas pripomenula 101. výročie podpísania Martinskej deklarácie.

Návšteva martinskej nemocnice

Program prezidentky pokračuje návštevou Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) a popoludní Čaputovú očakávajú v martinskej univerzitnej nemocnici.

Prezidentku čakalo krátko pred desiatou hodinou pred budovou mestského úradu niekoľko desiatok Martinčanov. Martinský primátor prezidentke priblížil dianie v meste a posťažoval sa na odliv predovšetkým mladých ľudí. Martinu hrozí, že o niekoľko rokov klesne počet obyvateľov pod 50-tisíc.

V rozhovore prišla reč aj na aktuálne problémy samosprávy súvisiace s očakávaným poklesom príjmov z podielových daní na budúci rok.

Kytica k hrobu Milana Hodžu

Čaputovej kroky potom v sprievode primátora viedli k pamätnej budove banky, kde je umiestnená pamätná tabuľa Martinskej deklarácie. Položením vencov si prezidentka pripomenula podpísanie Deklarácie slovenského národa, ktorej 101. výročie pripadá na zajtrajší deň.

Prezidentkin program pokračuje návštevou Jesseniovej lekárskej fakulty UK, ktorá sa ako jediná z trinástich fakúlt UK nachádza mimo Bratislavy. Popoludní očakávajú Čaputovú v univerzitnej nemocnici, kde by si mala pozrieť detskú jednotku intenzívnej starostlivosti a oddelenie intervenčnej rádiologie.

Prezidentská návšteva v Martine sa skončí na Národnom cintoríne položením kytice k hrobu Milana Hodžu.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Prezidentka Čaputová si počas návštevy Martina pripomenula výročie Martinskej deklarácie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.