Úvod  >  Článok:  Foto: Trolejbus sa čelne zrazil s električkou, zranili sa desiatky cestujúcich (aktualizované)

Foto: Trolejbus sa čelne zrazil s električkou, zranili sa desiatky cestujúcich (aktualizované)

aktualizované 1. apríla, 15:50

BRNO 1. apríla (WebNoviny.sk) – Niekoľko desiatok zranených si vyžiadal v pondelok čelný stret električky s trolejbusom v centre Brna. Hasiči niekoľko ľudí vyslobodzujú. Frekventovaná ulica Křenová je z dôvodu nehody uzavretá, informuje český portál iDnes.cz.

Hasiči vyslobodzujú ľudí

Ku zrážke došlo krátko po druhej hodine popoludní pri električkovej zastávke Masná, príčina zatiaľ nie je známa. Zrazil sa trolejbus linky 33 s električkou, ktorá išla ako služobná jazda bez cestujúcich. Hasiči počet zranených odhadli na štyri desiatky.

„Niekoľko ľudí vyslobodzujeme,“ informoval hovorca hasičov Jaroslav Mikoška. Drážní inspekce odhadla škodu na viac ako milión českých korún.

Slováci by nemali byť zranení

Medzi zranenými po čelnej zrážke električky a trolejbusu v Brne by nemali byť Slováci. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí Juraj Tomaga.

„Na náš Zastupiteľský úrad v Prahe sa v tejto súvislosti neobrátil žiadny občan SR so žiadosťou o pomoc. Sme však v kontakte s miestnymi úradmi,“ dodal.

Viac k témam: dopravná nehoda, električka, trolejbus
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Trolejbus sa čelne zrazil s električkou, zranili sa desiatky cestujúcich (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním