Foto: Turista neprežil pád z hrebeňa Otrhancov, horskí záchranári nemohli pri zásahu použiť vrtuľník

4.8.2019 (Webnoviny.sk) – Pád z hrebeňa Otrhancov medzi Vyšnou Magurou a Ostredkom v sobotu neprežil 65-ročný turista. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, tragédia sa stala pri zlej viditeľnosti, keďže na hrebeni bola hmla a mrholilo.

„Z bližšie nezistených príčin slovenský turista spadol približne 200 výškových metrov v komplikovanom skalnatom trávnatom teréne. Horskí záchranári v dvoch skupinách odišli turistovi na pomoc. O súčinnosť bola požiadaná aj Letka Ministerstva vnútra. Rýchlo meniace sa poveternostné podmienky, ktoré prevládali počas celého dňa, nedovolili záchranu pomocou vrtuľníka. Po príchode na miesto zistili, že turista zraneniam podľahol,“ uvádza HZS.

Telesné pozostatky turistu transportovali pomocou lanovej techniky zo strmého žľabu späť na hrebeň a následne úsekom strmého lesa a rúbane do ústia Račkovej doliny, kde ich odovzdali príslušníkom polície. Na záchrannej akcii sa zúčastnilo 17 horských záchranárov zo Západných Tatier a ukončili ju o polnoci.

Viac k témam: turista, Západné Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Turista neprežil pád z hrebeňa Otrhancov, horskí záchranári nemohli pri zásahu použiť vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.